Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 17.02.2019 16:46 Publikacja: 17.02.2019 11:35
Foto: Adobe Stock
Chodzi o zuchwały napad z 31 lipca 2018 r. w Strängäs, kiedy to przynamniej jeden sprawca miał wejść z torbą do tamtejszej katedry, rozbić szklaną gablotę i wynieść z niej klejnoty pogrzebowe z XVI w.
Do rabunku doszło w środku dnia i wedle zeznań świadków dwóch mężczyzn pospiesznie opuściło katedrę. Dwóch mężczyzn widziano też jadących na rowerach w Strängäs. Następnie wskoczyli do motorówki i odpłynęli.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Jakaś podstawa prawna do wydania takiego wyroku, jaki sędzia chce wydać, zawsze się znajdzie.
Czy można popierać rząd, który przyczynia się do zdemolowania systemu wymiaru sprawiedliwości, a później bronić...
Jest sposób na zaskakujące pomysły rządu w sprawie praw pracowników. Wymaga to jednak nieszablonowych działań pr...
Skoro nie idzie przywracanie „praworządności”, to testowana jest właśnie „leworządność”.
Warto wypracować kulturę zgłaszania informacji o naruszeniach prawa bez obaw przed działaniami odwetowymi.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas