Czwarta część serii „Szklana pułapka”, z której 54-letni aktor znany jest najbardziej, przyniosła mu według „Forbsa” ponad 40 mln dolarów. Willis nie tylko w filmie zagrał, ale także go wyprodukował. Od 2000 r. jest współwłaścicielem wytwórni Cheyenne Enterprises. Szacuje się, że łącznie filmy, w których zagrał, zarobiły do tej pory ponad 3 mld dolarów.

Jednak gwiazdor zarabia nie tylko na filmach. Do Willisa należą nieruchomości w Los Angeles. Wynajmuje on także m.in. apartament w Trump Tower w Nowym Jorku, dom w Malibu oraz ranczo w Montanie.

Natomiast w stanie Idaho do aktora należy teatr i restauracja. Związki Bruca Willisa z gastronomią sięgają początku lat 90. Założył wówczas razem z ówczesną żoną Demi Moore oraz Arnoldem Schwarzeneggerem i Sylvestrem Stallone Planet Hoolywood. Sieć restauracji, która trafiła nawet na giełdę, lata świetności ma już jednak za sobą. Dwukrotnie uniknęła bankructwa. Z ponad 100 lokali działa obecnie ok. 20.

[wyimek]16 mln dol. miał dostać Bruce Willis – wg. nieoficjalnych informacji – za reklamę wódki Sobieski[/wyimek]

Najnowszym pomysłem Bruce’a Willisa na biznes jest inwestycja w polsko-francuską firmę Belvedere, produkującą wódkę Sobieski. Aktor jest twarzą tej marki w Europie i Chinach od kwietnia 2009 r. Belvedere nie ujawniło, ile Willis zapłaci za jej udziały. Wiadomo jedynie, że wejdzie do rady nadzorczej spółki.