Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 06.10.2015 22:17 Publikacja: 06.10.2015 22:00
Waldemar Grzegorczyk
Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała Waldemar Kompała
Nasz największy ubezpieczyciel od dłuższego czasu starał się przejąć kontrolę nad którymś z banków. Nie udało się z BGŻ, którego właściciel wybrał ostatecznie francuski BNP Paribas, stanęło więc na pomyśle przejęcia Alior Banku i dokupienia jeszcze dwóch–trzech mniejszych spółek. PZU ma kapitał na przejęcia, ulokowanie go w dającym wysoki zwrot biznesie bankowym to na pewno dobry pomysł.
Problemem jest jednak kontynuacja planów w nie najlepszym czasie zbliżających się wyborów parlamentarnych. Następny na celowniku ubezpieczyciela jest Bank BPH, którego właściciel – amerykański koncern GE – chce się pozbyć aktywów finansowych. PZU jest jednak spółką kontrolowaną przez Skarb Państwa, a w obliczu zmiany władzy podjęcie decyzji w tej sprawie może być trudne.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Państwo w polityce przemysłowej powinno dbać o silną konkurencję dokonującą kreatywnej destrukcji, a nie sztuczn...
Biorąc pod uwagę wzrost kosztów ochrony zdrowia, nie można wykluczyć ani podniesienia obowiązkowej składki zdrow...
Tegoroczna ekonomiczna Nagroda Nobla trafiła do naukowców zajmujących się innowacjami oraz „kreatywną destrukcją...
Ustawa o obywatelstwie jak czarna polewka? Jeśli imigranci obecni w Polsce tu nie zakotwiczą, kto będzie nam bud...
Polska stoi na rozdrożu: z jednej strony hamuje unijne cele klimatyczne, z drugiej traci szansę, by stać się lid...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas