Test na COVID-19, któremu poddał się Austin, dał w niedzielę wynik pozytywny. U sekretarza obrony pojawiły się łagodne objawy zakażenia. Przez najbliższych pięć dni Austin podda się kwarantannie w domu, w zaplanowanych w tym okresie spotkaniach będzie brał udział wirtualnie.

Austin jest w pełni zaszczepiony na COVID-19, na początku października przyjął trzecią dawkę szczepionki - informuje Reuters. W wydanym komunikacie Austin podkreślił, że ostatni raz widział się z prezydentem Joe Bidenem 21 grudnia, ponad tydzień przed tym, jak pojawiły się u niego objawy zakażenia.

"Jak wyjaśnił mi lekarz fakt, że jestem w pełni zaszczepiony i że otrzymałem dawkę przypominającą na początku października, sprawił, że infekcja przebiega znacznie łagodniej" - podkreślił Austin.

98 proc.

Tylu żołnierzy amerykańskiej armii zaszczepiło się przeciw COVID-19

Sekretarz obrony poddał się testowi na COVID-19 w niedzielę, po tym jak w czasie urlopu spędzanego w domu zaczął odczuwać symptomy zakażenia. W Pentagonie pojawił się po raz ostatni 30 grudnia.

Austin to kolejny wysoki rangą członek administracji Joe Bidena, u którego wykryto zakażenie koronawirusem. W październiku zakażenie wykryto u sekretarza ds. bezpieczeństwa krajowego, Alejandro Mayrokasa.

Czytaj więcej

Rekordowa liczba zakażen w Australii. Premier: Przestańmy myśleć o tej liczbie

Sekretarz obrony podkreślił, że nadal zachęca wszystkich, by przyjmowali dawkę przypominającą szczepionki na COVID-19.

Blisko 98 proc. żołnierzy amerykańskiej armii zaszczepiło się przeciw COVID-19 - podkreśla Reuters. Żołnierze są objęci w USA obowiązkiem szczepień na COVID.

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM

W niedzielę czołowy amerykański epidemiolog, dr Anthony Fauci ostrzegł, że w związku z szerzeniem się w USA wariantu Omikron istnieje ryzyko wzrostu liczby hospitalizacji chorych na COVID-19, mimo że przebieg zakażenia tym wariantem jest łagodniejszy niż w przypadku wariantu Delta.