Hazzard nie ukrywa frustracji spowodowanej tym, że niektórzy mieszkańcy Nowej Południowej Walii nadal nie zaszczepili się na COVID-19.

- Chcę powiedzieć, że wciąż słyszymy o ludziach, którzy nie chcą się zaszczepić, wiedzą lepiej, czytają media społecznościowe. Stop, zapomnijcie o tym. Wyjdźcie z mediów społecznościowych - mówił na konferencji prasowej minister.

- Wyłączcie media społecznościowe, włączcie rzeczywistość i idźcie przyjąć szczepionkę - apelował Hazzard.

Czytaj więcej

Australia: Pierwszy zgon zakażonego Omikronem, ale lockdowny nie wrócą

- Wiemy, że szczepionki i dawki przypominające sprawią, że będziecie znacznie bezpieczniejsi, możecie stosować je łącznie z innymi zaleceniami, takimi jak zachowanie dystansu społecznego, noszenie masek, maski naprawdę działają - mówił minister zdrowia Nowej Południowej Walii.

Hazzard mówił też, że większość zakażonych koronawirusem na OIOM-ach to osoby niezaszczepione dwoma dawkami.

3

Tyle osób zmarło po zakażeniu koronawirusem w Nowej Południowej Walii w ciągu ostatniej doby

- Przestańcie słuchać mediów społecznościowych i upewnijcie się, że nie będziecie jednym z leżących na OIOM-ie pod respiratorem, ponieważ możecie być tym, kto umrze - stwierdził.

- Są osoby, o których pisze zagraniczna prasa, znane osoby, które mówiły, że się nie zaszczepiły a miesiąc później już nie żyły. To może wam się przydarzyć - dodał Hazzard.

- Szczepienia chronią was i wasze rodziny - podsumował.

W ciągu doby w Nowej Południowej Walii wykryto 11 201 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Zmarły trzy osoby chore na COVID-19. W szpitalach w Nowej Południowej Walii leży 625 chorych na COVID-19, w tym 61 na OIOM-ach.