Przed 27 października dobą z rekordową liczbą zakażeń koronawirusem w Singapurze był 19 października, gdy w kraju wykryto 3 994 zakażenia.

W ciągu ostatniej doby w Singapurze zmarło 10 osób zakażonych koronawirusem. Łącznie, od początku epidemii, w kraju tym zmarło 349 zakażonych.

84 proc.

Tylu mieszkańców Singapuru zaszczepiło się przeciw COVID-19

Ministerstwo zdrowia Singapuru poinformowało, że liczba zakażeń była w środę "niezwykle wysoka" - dzień wcześniej w kraju wykryto 3 277 zakażeń. Z komunikatu resortu zdrowia Singapuru wynika, że większość przypadków potwierdzono w laboratoriach analizujących wyniki testów na COVID-19 w ciągu kilku popołudniowych godzin.

"Ministerstwo zdrowia przygląda się temu niezwykłemu wzrostowi liczby zakażeń we względnie krótkim czasie i będzie uważnie monitorować trend przez następnych kilka dni" - głosi komunikat resortu.

Czytaj więcej

Singapur robi krok w tył na drodze do powrotu do normalności sprzed epidemii

W Singapurze przeciw COVID-19 zaszczepiono ok. 84 proc. mieszkańców.

W ubiegłym tygodniu władze kraju, które przygotowywały się do wdrożenia strategii "życia z COVID-19", zdecydowały się przedłużyć obostrzenia służące zachowaniu dystansu społęcznego na około miesiąc, aby zmniejszyć presję na system ochrony zdrowia.