Otwarcie granic dla w pełni zaszczepionych mieszkańców Australii to kolejny krok w ramach łagodzenia obowiązujących w kraju obostrzeń, w związku z postępami programu szczepień przeciw COVID-19.

Granice Australii były zamknięte od początku pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, czyli od marca 2020 roku. Wielu Australijczyków przebywających za granicą miało w tym czasie problem z powrotem do kraju w związku z limitami dotyczącymi przylotów, które miały spowolnić tempo szerzenia się epidemii.

Od 1 listopada w pełni zaszczepieni na COVID-19 podróżni będą mogli przylatywać do Sydney i Melbourne bez konieczności poddawania się kwarantannie po wylądowaniu w Australii.

Czytaj więcej

W Melbourne otwarto m.in. bary i restauracje
Australia: Melbourne zakończyło szósty lockdown. Dziewięć miesięcy w zamknięciu

- Narodowy plan działa... Chodzi o otwarcie Australii, które jest możliwe, ponieważ wskaźnik wyszczepienia jest tak wysoki - powiedział premier Australii, Scott Morrison.

Co najmniej jedną dawką zaszczepiono w Australii blisko 90 proc. osób mających ponad 16 lat. Tymczasem australijski regulator wydał zgodę na doszczepianie w pełni zaszczepionych, pełnoletnich osób trzecią dawką szczepionki Pfizer/BioNTech.

1 669

Tyle osób zmarło po zakażeniu koronawirusem w Australii

Minister zdrowia Australii Greg Hunt zapowiedział, że szczepienia trzecią dawką rozpoczną się 8 listopada.

W Australii od początku epidemii wykryto ok. 164 tysiące zakażeń koronawirusem, zmarło 1 669 chorych na COVID-19.

Autopromocja
PRENUMERATA 2022

Znacznie więcej o biznesie, finansach oraz prawie

Zaprenumeruj