Rok temu, o tej samej porze, w Wielkiej Brytanii informowano o 4 651 zakażonych koronawirusem, Mimo iż liczba zakażeń była ok. osiem razy mniejsza, liczba zgonów była zbliżona - przed rokiem informowano o zgonach 57 chorych na COVID-19. Podobną liczbę zgonów obecnie, przy znacznie mniejszej liczbie zakażeń przypisuje się ochronie, jaką dziś Brytyjczykom zapewniają szczepionki przeciw COVID-19.

Przed tygodniem liczba zakażeń wykrytych w ciągu doby w Wielkiej Brytanii była o 1 860 niższa.

Ostatnie dane o liczbie chorych na COVID-19 w szpitalach na Wyspach pochodzą z piątku i mówią o hospitalizowaniu 6 856 zakażonych. Przed rokiem o tej samej porze w szpitalach było 2 188 chorych na COVID-19.

Czytaj więcej

Wielka Brytania: Liczba zakażeń rośnie tylko wśród dzieci

Co najmniej jedną dawkę szczepionki na COVID-19 otrzymało 48 736 534 mieszkańców Wielkiej Brytanii. W ciągu doby liczba ta wzrosła o 14 120.

W pełni zaszczepionych są 44 764 324 osoby. W ciągu doby liczba ta wzrosła o 24 851.

Mimo iż liczba zakażeń była przed rokiem ok. osiem razy mniejsza, liczba zgonów chorych na COVID była zbliżona do obecnej

Tymczasem z danych brytyjskiego urzędu statystycznego (ONS) wynika, że liczba osób w akcie zgonów których wpisano COVID-19 przekroczyła w Wielkiej Brytanii 160 tysięcy.

We wtorek Boris Johnson spotka się na Downing Street z rodzinami ofiar epidemii COVID w Wielkiej Brytanii, które domagają się natychmiastowego wszczęcia śledztwa ws. sposobu w jaki brytyjskie władze walczyły z epidemią.