Reklama

Kujawsko-pomorskie: Inwestują w innowacje

Najlepszy w regionie 10. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką zajął szóste miejsce w rankingu, Szpital Powiatowy im. dr. Błażka w Inowrocławiu jest na miejscu 13

Publikacja: 20.10.2009 09:16

Najlepsze w województwie

Najlepsze w województwie

Foto: Rzeczpospolita

10. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką to wielospecjalistyczna placówka: posiada własne lądowisko dla helikopterów, oddział ratunkowy połączony z oddziałem anestezjologii i intensywnej terapii.

Do najnowocześniejszych w kraju należy dziesięciosalowy blok operacyjny, przy którym funkcjonuje centralna sterylizatornia. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym dwie sale neurochirurgiczne wyposażono w tomograf komputerowy i system neuronawigacji.

– Za pomocą innowacyjnych technologii można precyzyjnie zlokalizować guzy mózgu – mówi komendant płk lek. Krzysztof Kasprzak.

W tym roku w Bydgoszczy dokonano nowatorskiego w Polsce zabiegu neurochirurgicznego – wszczepienia stymulatora nerwu błędnego u pacjenta z lekooporną depresją.

Szpital inwestuje w personel, współfinansując studia oraz szkolenia specjalizacyjne. W tym roku dodatkowe kwalifikacje zdobyło 60 pielęgniarek, z czego 18 tytuł specjalistki.

Reklama
Reklama

Natomiast Szpital Powiatowy im. dr. Błażka w Inowrocławiu rozbudowuje się o nowoczesną 15-stanowiskową stację dializ oraz wymienia sprzęt w pracowni tomografii komputerowej.

Na oddziale kardiologicznym wszczepiane są rozruszniki serca. Placówka przygotowuje się do uruchomienia pracowni hemodynamiki inwazyjnej. Szymon Kwiatkowski, koordynator Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej, wdrożył metody małoinwazyjnego i bezinwazyjnego leczenia pacjentów, które pozwalają na skrócenie czasu ich hospitalizacji.

Szpitalem od ośmiu lat kieruje Eligiusz Patalas, który od lat utrzymuje placówkę w dobrej kondycji finansowej.

Materiał Promocyjny
Wielka diagnoza polskiego POZ. Badanie Centrum Medycznego CMP wskazuje luki między świadomością a potrzebami pacjentów
Ochrona zdrowia
Oddolna prywatyzacja i zamykanie szpitali to realny scenariusz na kolejne lata
Ochrona zdrowia
Miliardy złotych luki w budżecie NFZ. Demografia wykończy system?
Ochrona zdrowia
Prezydent staje po stronie pracowników ochrony zdrowia
Ochrona zdrowia
Premier ociepla wizerunek w temacie ochrony zdrowia. Prezydent odpuszcza weto
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama