Aktualizacja: 14.01.2020 10:27 Publikacja: 14.01.2020 10:27
Foto: Adobe Stock
Główne źródło trudności, którą omawiam, wiąże się z faktem, że zarówno ilość produkowanej energii, jak i jej zużycie stale się zmieniają. Ideałem jest sytuacja, gdy produkujemy tyle energii, ile w danym momencie klienci wykorzystają. Ale ten ideał bardzo trudno osiągnąć, bo mimo naukowych metod prognozowania zapotrzebowania na energię (sam się tym zajmowałem przy użyciu sieci neuronowych) – rzeczywistość często rozmija się z oczekiwaniami. Szczególnie trudna sytuacja powstaje, gdy potrzeby przewyższą produkcję. Trzeba wtedy wyłączać niektórych odbiorców, co jest nieprzyjemne i wiąże się ze stratami ekonomicznymi. Dlatego energii produkuje się zawsze trochę więcej, niż przewidywane zapotrzebowanie.
W najnowszym odcinku podcastu „Rzecz w tym” Bogusław Chrabota rozmawia z prof. Pawłem Poszytkiem, ekspertem zajm...
DeepSeek, Alibaba i inni. Jak chińska rewolucja w AI wpłynie na przyszłość technologii, biznesu i globalnej rywa...
Rozpoczęła się 6. edycja konkursu Kod Innowacji, skierowanego do firm i start-upów. W tym roku nagrodzone zostan...
B-21 "Raider" Sił Powietrznych USA odbył w piątek swój pierwszy lot, przybliżając moment wprowadzenia do floty...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Naukowcy z japońskiego uniwersytetu wykorzystali sztuczną inteligencję do stworzenia systemu, który - jak twierd...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas