W zeszłym tygodniu informowaliśmy o "błędzie 53". Osoby, które naprawiały smartfony Apple’a poza autoryzowanymi serwisami są narażone na zablokowanie urządzenia. Błąd numer 53 oznacza, że użytkownik nie będzie miał dostępu do swoich danych. Apple twierdzi, że to funkcja specjalna. 

Tym razem użytkownicy zwracają uwagę na kolejny problem. Zmieniając datę swojego urządzenia na 1 stycznia 1970 możemy trwale zniszczyć swoje urządzenia. Po ponownym włączeniu urządzenia zobaczymy na ekranie symbol jabłka.

Znany na YouTube Zach Straley dodaje, że błąd dotyczy sprzętów wyposażonych w 64-bitowy procesor Ax (A7, A8, A8X, A9 i A9X), czyli szóstej generacji sprzętów firmy Apple. 

Zdaniem ekspertów na tę chwilę nie ma skutecznego sposobu, by przywrócić urządzenie. Radzimy nie sprawdzać tego na własnych telefonach.

Zobacz film:

Niewiedzę użytkowników postanowili wykorzystać internauci. W sieci pojawiło się zdjęcie, z którego dowiadujemy się, że firma przygotowała specjalną niespodziankę dla swoich klientów. Po zmianie daty na 1 stycznia 1970 roku uzyskamy specjalną wersję swojego telefonu. Przygotowany "żart" może skończyć się źle dla wielu właścicieli telefonu.