- Towarowa 39 to trzeci budynek mieszkalny powstający w pobliżu Dworca Głównego, tuż przy parku Karola Marcinkowskiego. Liczący 73 metry wysokości i 22 kondygnacje będzie najwyższym budynkiem mieszkalnym w Poznaniu - zapowiada inwestor, spółka Ataner. Niższa, pięciopiętrowa część budynku zostanie przeznaczona na biura.

W wieży deweloper zaplanował 180 mieszkań o powierzchni od 30 do 107 mkw. - od kawalerek po mieszkania z trzema i czterema pokojami. - Największe lokale, o powierzchni przekraczającej 100 mkw., to w zależności od wariantu duży pokój dzienny z aneksem kuchennym uzupełniony o dwie lub trzy sypialnie - wyjaśnia deweloper. - Dzięki przeszkleniom od podłogi do sufitu właściciele będą mieli okazję podziwiać panoramę Poznania.

- Budynek jest podzielony na dwie części: wysoką, głównie mieszkalną, i niższą: 5-kondygnacyjną, przeznaczoną na biura. Niższa część jest połączona z oddanym do użytku dwa lata temu budynkiem Towarowa 37. W ten sposób oba budynki tworzą spójną całość i ciekawą strukturę architektoniczną - opowiada Magdalena Szulc z firmy Ataner.

Pod budynkiem znajduje się hala garażowa ze 230 miejscami parkingowymi. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji także siłownię i liczący niemal180 mkw. zagospodarowany taras na dachu.

- Położenie inwestycji to jej niezaprzeczalny atut. Tuż obok znajduje się dworzec kolejowy, centrum handlowe Avenida i Międzynarodowe Targi Poznańskie - mówią przedstawiciele dewelopera. - Spacer na Stary Rynek zajmie kilkanaście minut. Lokalizacja gwarantuje też sprawne połączenia tramwajowe i autobusowe z każdym punktem miasta.

Wszystkie mieszkania zostały już sprzedane, w ofercie pozostały lokale handlowo-usługowe. Zakończenie inwestycji planowane jest na październik 2020 roku.

Budynek został zaprojektowany w pracowni architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich.