Okazały dom, znajdujący się w londyńskiej dzielnicy Mayfair, został wystawiony na sprzedaż za 40 mln funtów, czyli około 201 mln złotych. To jedna z najdroższych nieruchomości do kupienia obecnie w stolicy Wielkiej Brytanii.

Mary Barbara Hamilton Cartland, autorka 723 książek, a właściwie romansów dla kobiet, zmarła w maju 2000 roku w wieku 98 lat. W tym domu mieszkała wraz z drugim mężem i trójką dzieci, w tym także córką Raine Spencer, macochą księżnej Diany. Lady Di tak nie lubiła drugiej żony swojego ojca, że mówiła o niej Acid Rainie (kwaśna Rainie - to gra słów odnosząca się do angielskiego określenia kwaśnego deszczu - Acid Rain). Uwielbiała za to książki, które pisała Barbara Cartland. Pisarka twierdziła w jednym z wywiadów, że to jedyne książki, jakie czytała księżna Walii.

Budynek przy South Street został zbudowany w 1902 roku, ale na fundamentach domu z lat 40. XVIII wieku. Luksusowy dom miejski w jednej z najdroższych dzielnic Londynu ma pięć kondygnacji. Ma w sumie niemal 750 metrów kwadratowych powierzchni, w tym pracownię, kilka salonów, duży taras, a także pokoje dla pracowników, kamienne kominki i wyłożone marmurem łazienki.

Obecni właściciele przeprowadzili gruntowny remont domu, zachowując jednak wiele oryginalnych elementów z czasów Barbary Cartland, ale dobudowali basen w piwnicy, saunę oraz zadaszony ogród relaksacyjny z plamami i leżakami oraz podwójnym łóżkiem wiszącym nad basenem.