– Budowę zakończyliśmy zgodnie z planem. W połowie czerwca rozpoczyna się przekazywanie kluczy właścicielom mieszkań – informuje Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży w Bouygues Immobilier Polska, spółce, która wybudowała Zajezdnię Wrocław. W budynku jest niemal 200 mieszkań o powierzchni od 25 do 56 mkw.

Blok powstał w pobliżu zabytkowej zajezdni tramwajowej, na obszarze historycznego układu urbanistycznego Przedmieścia Odrzańskiego, wpisanego do ewidencji zabytków. Architektura budynku nawiązuje do dziewiętnastowiecznej zabudowy. – Lokalizacja jest mocnym atutem Zajezdni Wrocław – blisko centrum, w pobliżu parków, w sercu atrakcyjnej dzielnicy z ciekawą historią, ze świetnie zachowaną dawną architekturą – mówi Cezary Grabowski. - Projekt musiał oczywiście uwzględniać walory tego miejsca i nawiązywać do jego charakteru.

W Zajezdni Wrocław wprowadzono również zaawansowane technologie cyfrowe. Za pomocą smartfona mieszkańcy otworzą szlaban, bramę garażową, drzwi wejściowe do budynku i wezwą windę.

Generalnym wykonawcą Zajezdni Wrocław była firma CFE Polska, należąca do belgijskiej grupy CFE, która na polskim rynku działa od ponad 20 lat.

Zajezdnia Wrocław to drugi budynek Bouygues Immobilier Polska w tej części miasta. Przy ul. Drobnera, na samej granicy Nadodrza, powstał apartamentowiec Centreville.

Deweloper realizuje kolejną inwestycję we Wrocławiu. Na Kowalach buduje kameralny zespół budynków Perspective w stylu willi miejskich. Termin oddania to III kwartał 2022 roku. Inwestycja Le Vert na Pilczycach ma zostać oddana do użytku w III kw. 2023 roku. Wywodzący się z Francji deweloper buduje także w Warszawie i Poznaniu.