Jak informuje nas Małgorzata Szwarc-Sroka, szef pionu finansowego J.W. Construction Holding, grupa nie tylko będzie współinwestorem budowy hotelu Hilton we Wrocławiu, ale również generalnym koordynatorem i wykonawcą inwestycji.

Oznacza to, że zanim kasę JWCH zasilą wpływy z działalności hotelarskiej, wykonawcza część grupy zarobi na budowie obiektu. Ile? – Bezpośrednie nakłady związane z budową to ponad 230 mln zł netto. Spółka wykonawcza ma szansę zrealizować dobrą marżę na tym projekcie – twierdzi Szwarc-Sroka.

Umowę o współpracy przy realizacji projektu budowy Hiltona we Wrocławiu deweloper zawarł w zeszłym tygodniu. Na jej mocy J.W. Construction kupi od grupy kapitałowej Star Enterprises 50 proc. udziałów w firmie Wings Properties, od kilku lat pracującej nad uruchomieniem prestiżowej inwestycji. JWCH zobowiązało się wyłożyć do 22 mln euro na finansowanie inwestycji. Reszta z 330 mln zł całkowitych kosztów projektu ma być pokryta z kredytu. – Współinwestor projektu już się porozumiał z konsorcjum banków w sprawie finansowania inwestycji. Z dostarczonym przez nas wkładem własnym kredyty na budowę powinny być przyznane – ocenia Szwarc-Sroka.

Kiedy ruszą prace budowlane? – Powinniśmy wkroczyć na plac budowy latem. Będziemy pracować tak, by hotel został uruchomiony przed Euro 2012 – informuje Szwarc-Sroka. Budowa będzie wyzwaniem. Budynek został zaprojektowany jako tzw. blob, abstrakcyjna forma architektoniczna, będzie przypominać olbrzymią dżdżownicę.

Elewacja ma powstać z materiału hi-macs, umożliwiającego nadanie budynkowi fantazyjnych kształtów. Czy wykonawcza część holdingu, specjalizująca się w budynkach mieszkalnych, podoła zadaniu? – Posiadamy odpowiednie doświadczenie i nie zabraknie nam umiejętności dla jego wykonania. Realizacja inwestycji powinna otworzyć nam drogę do kolejnych kontraktów o podobnej charakterystyce, zlecanych przez podmioty trzecie – uważa Szwarc-Sroka.

[ramka] 330 mln zł – tyle kosztować będzie realizacja hotelowo-apartamentowego kompleksu w centrum Wrocławia[/ramka]

[i] Czytaj też na [link=http://www.parkiet.com/artykul/25,934250.html]www.parkiet.com[/link][/i]

[srodtytul]Zobacz [link=http://www.parkiet.com/instrument/30920,4.html]pigułę informacyjną "Parkietu" o J.W. Construction[/link][/srodtytul]