Inwestycja Bagry Park powstaje przy ulicy Bagrowej, w sąsiedztwie zalewu Bagry. Atal wprowadza do oferty trzecią część osiedla, w której zaplanował 83 mieszkania oraz osiem lokali usługowych. Ceny mkw. mieszkań w Bagry Park III wahają się od 6 do 6,2 tys. zł.

To druga inwestycja, którą deweloper prowadza na krakowski rynek w tym roku. Przedstawiciele spółki zapowiadają, że kolejny projekt znajdzie się na rynku już w przyszłym tygodniu.

- Osiedle Bagry Park to jedno z naszych największych osiedli w Krakowie. W realizowanych trzech etapach powstają 24 budynki, w których znajdzie się 546 lokali - mówią przedstawiciele dewelopera. - Pokryte tynkiem w odcieniach szarości elewacje zostaną wzbogacone klinkierem oraz drewnem. Zaplanowaliśmy też tarasy ze szklanymi balustradami - opisują.

- Projekt Bagry Park został dobrze przyjęty przez rynek. W niespełna 1,5 roku od uruchomienia sprzedaży nabywców znalazło 285 mieszkań z dotychczas dostępnych 455 - podaje Zbigniew Juroszek, prezes spółki Atal. - Kolejnych 37 jest objętych rezerwacją. Trzeci etap inwestycji pozwoli zainteresowanym zamieszkaniem w Podgórzu wybierać z jeszcze bogatszej oferty - zachęca.

W trzecim etapie projektu Bagry Park powstaną dwa budynki, w których deweloper zaplanował 83 mieszkania. W ofercie są lokale od kawalerek po mieszkania czteropokojowe - od 26,4 do 93,31 mkw. - Z myślą o zmotoryzowanych mieszkańcach osiedla w podziemiach budynków powstanie parking na 53 samochody, a dodatkowo w zewnętrznej części kompleksu przewidziano 38 miejsc postojowych, w tym również dla osób niepełnosprawnych - opowiadają przedstawiciele dewelopera.

Na osiedlu będą też dwa place zabaw, altany ogrodowe, boisko do piłki siatkowej. Osiedle zostanie ogrodzone. Bagry Park powstaje w Podgórzu, na terenie szybko rozwijającego się Płaszowa. Niedaleko są placówki oświatowe oraz punkty handlowe.

- Osiedle będzie dobrze skomunikowane z pozostałymi rejonami miasta, m.in. dzięki pętli Mały Płaszów oraz nowo otwartej estakadzie, po której jeździ szybki tramwaj - mówią przedstawiciele dewelopera. - Kraków obok Warszawy jest priorytetowym miastem w strategii naszej firmy. Dlatego utrzymujemy tu szeroką ofertę - podkreśla Zbigniew Juroszek. - Oprócz trzeciego etapu Bagry Park do sprzedaży wprowadziliśmy w tym roku także projekt Bajeczna Apartamenty, w którym jest 186 mieszkań. Jeszcze w lutym planujemy uzupełnić ofertę o kolejną nową inwestycję - zapowiada.

W krakowskiej ofercie Atalu, oprócz trzech etapów Bagry Park, w sprzedaży są inne projekty w różnych lokalizacjach. Na krakowskich Grzegórzkach powstaje osiedle Bajeczna Apartamenty. W Bronowicach można kupić mieszkania w czwartym i piątym etapie kompleksu Bronowice Residence oraz w inwestycji Lazurowy Park Bronowice. Klienci szukający lokalu w centrum Krakowa mogą rozważyć zakup mieszkania w inwestycji Masarska 8 Apartamenty. Natomiast w Czyżynach Atal proponuje City Towers Czyżyny II.

Zakończenie pierwszego etapu Bagry Park jest planowane na drugi kwartał 2016 roku, drugiego etapu - na drugi kwartał 2017 roku. Trzeci etap inwestycji ma być gotowy w trzecim kwartale 2017 roku. Za projekt odpowiada studio projektowe Ar-De Studio.

o deweloperze

Atal buduje osiedla w największych polskich miastach. Założycielem i właścicielem spółki jest Zbigniew Juroszek. Do tej pory Atal sprzedał ponad 7 tys. mieszkań o powierzchni przekraczającej 400 tys. mkw. W aktualnej ofercie sprzedaży są inwestycje w Krakowie, Katowicach, Łodzi, Wrocławiu oraz w Warszawie. Atal jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. W grudniu 2013 roku obligacje spółki zadebiutowały na rynku Catalyst. Na Giełdzie Papierów Wartościowych spółka zadebiutowała w czerwcu 2015 r.