Czteropiętrowy apartamentowiec o nazwie Splendor powstanie przy ul. Mińskiej na warszawskim Kamionku. Jego architekturę podkreśli zabytkowy, odnowiony mur przypominający o przemysłowej historii kompleksu Soho. W budynku znajdzie się 14 apartamentów. Lokale mają trafić do sprzedaży przed wakacjami.

W Splendorze znajdą się też dwa lokale usługowe, w tym jeden z wejściem prowadzącym od strony ul. Mińskiej przez zabytkowy pofabryczny mur z czerwonej cegły, który zostanie odrestaurowany zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków. Obok historycznego muru będzie porośnięta zielenią rampa wjazdowa do garażu podziemnego.

Drugi budynek – Kardan – będzie miał kształt litery U. Yareal zaplanował w nim 132 mieszkania. Na ostatniej kondygnacji znajdą się lokale o wysokości 3,5 m. Nabywców znalazło już ponad 30 proc. mieszkań. Parter i pierwsze piętro budynku zajmą lokale usługowe.

W tym etapie flagowej inwestycji dewelopera powstanie 300-metrowy park linearny (długi i wąski).

- Zbliżamy się do półmetka tego wielofunkcyjnego kompleksu na warszawskim Kamionku. W najbliższych miesiącach zakończymy budowę parku linearnego czyli centralnej części inwestycji, wokół której będzie się skupiało życie całego kwartału miejskiego – zapowiada Jacek Zengteler, prezes spółki Yareal. - To właśnie park z 17 tys. roślin i ponad 100 drzewami będzie tworzył zieloną oś Soho. Osiedle zaprojektowaliśmy w duchu 15-minutowego miasta.