Osiem kondygnacji w gdyńskim biurowcu dla LSEG

W 3T Office Park przy ul. Kazimierza Górskiego w Gdyni London Stock Exchange Group wynajmuje prawie 8,4 tys. mkw. biur.

Publikacja: 20.12.2022 13:58

Osiem kondygnacji w gdyńskim biurowcu dla LSEG

Foto: Mat. prasowe

Firma otworzy tam swój największy oddział w Polsce. Umowa obejmuje najem ośmiu kondygnacji wieży C obiektu. – Transakcja wynajmu niemal 8,4 tys. mkw. powierzchni to największa relokacja na trójmiejskim rynku biurowym w mijającym roku – podaje w komunikacie spółka 3T Office Park. Najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

LSEG, dostawca danych i infrastruktury dla rynków finansowych, zajmie dwa lokale na parterze (457 mkw.) oraz siedem kondygnacji w budynku C (7,88 tys. mkw.) - jednej z trzech wież składających się na 3T Office Park. Biuro będzie gotowe na przyjęcie pracowników w 2023 roku.

- Wynajem biur 3T Office Park umożliwi LSEG dalszy rozwój największego oddziału firmy w Polsce. W zlokalizowanym u nas centrum usług wspólnych będzie mogło pracować już od początku ponad tysiąc osób w systemie hybrydowym – mówi cytowany w komunikacie Sergiusz Gniadecki, inwestor biurowca, prezes spółki 3T Office Park. - Liczba stanowisk pracy i wielkość powierzchni najlepiej obrazują skalę największej w tym roku transakcji. Myślę, że tą umową udowadniamy, że rynek biurowy wrócił na właściwe tory po pandemii – podkreśla.

3T Office Park składa się z trzech osadzonych na wspólnej hali garażowej wież o wysokościach: 39, 50 i 39 metrów. Całkowita powierzchnia najmu obiektu wynosi 38,5 tys. mkw. W części podziemnej biurowca znajduje się parking z 405 miejscami postojowymi. Jest też 250 stanowisk dla rowerów.

Wśród najemców 3T Office Park są Asseco Poland, przedstawiciele branży transportowej Kuehne+Nagel i Maersk Polska, Wartsila Polska - firma inżynieryjna z branży morskiej. W usługowej części obiektu działają centrum medyczne i stomatologiczne Medicover, przedszkole i żłobek.

Budynek ma certyfikat BREEAM Interim na poziomie „Excellent" oraz przyznawany przez Fundację „Integracja" certyfikat „Obiekt bez barier".

Biznes
Budynki mniej strojne na święta
Nieruchomości
Eco City Katowice na półmetku
Nieruchomości
Q22 z supercertyfikatem
Nieruchomości
Ghelamco: Trzy słoneczne farmy są już gotowe
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Nieruchomości
Stare budynki oddają ziemię
Nieruchomości
Punkt w Gdańsku z wiechą