Węgierska grupa deweloperska WING i fundusz inwestycyjny oraz zarządcą aktywów Griffin Capital Partners kupują 60 proc. akcji berlińskiego dewelopera mieszkaniowo-komercyjnego Bauwert. Transakcja, której wartość nie została ujawniona, ma zostać zamknięta na początku przyszłego roku. Węgierski WING kilka lat temu postawił na ekspansję zagraniczną, w Polsce spółka przejęła w 2019 r. giełdowe Echo Investment przy wsparciu Griffina.

- Po stworzeniu udanego partnerstwa z WING na polskim rynku, cieszymy się z rozszerzenia naszej współpracy na Niemcy, które naszym zdaniem w najbliższym czasie powinny być jednym z najbardziej odpornych rynków. Bardzo cenimy doświadczenie i umiejętności zespołu menedżerskiego Bauwert i z radością patrzymy na naszą przyszłą współpracę – powiedział Maciej Dyjas, partner zarządzający Griffin Capital Partners.

Czytaj więcej

Nowy rządowy program mieszkaniowy bez przełomu

- Przejęcie większościowego pakietu udziałów w jednym z najbardziej uznanych niemieckich deweloperów jest strategicznym kamieniem milowym w naszej międzynarodowej ekspansji– skomentował Noah Steinberg, prezes Grupy WING. - Niemiecki rynek nieruchomości jest największym i najsilniejszym w Europie i oferuje zarówno zróżnicowane możliwości rozwoju, jak i stabilność. Mocno wierzymy w dalszą dynamikę i wzrost rynku berlińskiego i cieszymy się, że wspólnie z naszymi partnerami z Bauwert będziemy tworzyć długoterminową wartość dodaną w sektorze nieruchomości. Mamy długą i udokumentowaną historię udanej współpracy z wiodącymi niemieckimi firmami. Na Węgrzech zrealizowaliśmy m.in. siedziby główne firm Telekom, Allianz, EON czy Siemens – dodał.

Spółka Bauwert powstała w 1983 r. i zbudowała nieruchomości o powierzchni ponad 2 mln mkw. Docelowa wartość portfela to ponad 2,5 mld euro w najlepszych lokalizacjach Berlina i okolicach miasta: to głównie mieszkaniówka i biura.