Budynek stanie na terenie o powierzchni niemal 7 tys. mkw. przy ul. Marynarskiej 10, w bezpośrednim sąsiedztwie trzech biurowców Adgar Plaza, które oferują 39 tys. mkw. powierzchni. Dotychczasowym właścicielem działki przy Marynarskiej był bank Pekao.

- Zakup działki w tak newralgicznym miejscu jest jedną z najciekawszych tegorocznych transakcji na mokotowskim rynku nieruchomości komercyjnych – podkreślają przedstawiciele Adgar Poland.

- Perspektywy rozwoju Służewca są bardzo obiecujące, a ukończone inwestycje drogowe i komunikacyjne istotnie wzmocniły jego potencjał biznesowy i mieszkaniowy – zaznacza cytowany w komunikacie Michael Mevorach z Adgar Poland.

Dodaje, że firma dba o „wielofunkcyjność budynków". – Lokalna społeczność może korzystać z wielu pozabiurowych usług – mówi. W biurowcach otwierają się żłobki, przedszkola, sklepy, kawiarnie, restauracje, kluby fitness. – Pozwala to tworzyć miejsca, które tętnią życiem również po godzinach pracy biurowej, a dodatkowo wpisują się w trend 15-minutowych miast – mówi Michael Mevorach.

Poza nieruchomością przy Marynarskiej 10 Adgar Poland kupił w ostatnim czasie także mniejszą działkę (750 mkw.), położoną pomiędzy nową inwestycją a Adgar Plaza One. Planowany przy ul. Marynarskiej 10 biurowiec będzie czternastym tego typu budynkiem w portfelu warszawskich nieruchomości spółki. Ich łączna powierzchnia to 140 tys. mkw.