Pierwsi najemcy dokonali odbiorów technicznych lokali i rozpoczęli ich aranżację – informuje spółka deweloperska Mayland Real Estate, właściciel i zarządca obiektu. Do zmodernizowanego Fortu Wola wprowadzą się m.in. TEDI i Vision Express.

Przebudowa galerii rozpoczęła się w czerwcu. Prace nad nowym kształtem obiektu miały się zakończyć w listopadzie. Inwestor podaje nowy termin otwarcia: luty 2023 rok. – Żyjemy w czasie dynamicznych zmian. Jak całą gospodarkę, także naszą branżę dotykają efekty wojny za wschodnią granicą Polski. To cały konglomerat problemów – tłumaczy przesunięcie Grzegorz Latała, dyrektor w Mayland Real Estate.

Dodaje, że zarówno jego firma, jak i najemcy galerii, mierzą się m.in. z problemem coraz dłuższych terminów dostaw materiałów. - Dlatego otwarcie nowego Fortu Wola odbędzie się w lutym 2023 r. Planujemy oddać klientom obiekt w takim kształcie, jak zaplanowaliśmy – zapowiada dyrektor.

Przypomina, że gruntowną metamorfozę przechodzi wnętrze galerii. - Projekt zakłada przekształcenie centrum handlowego pierwszej generacji w wygodne miejsce codziennych zakupów, przede wszystkim dla klientów z najbliższej okolicy – informuje deweloper. Powstanie m.in. food court.

Nowy Fort Wola zaoferuje 22 tys. mkw. Na tej powierzchni będą działać 72 lokale. Wśród najemców są m.in. TEDI (830 mkw. ) i Vision Express (95 mkw.). Głównym operatorem spożywczym centrum będzie Kaufland, który zajmie ponad 5,2 tys. mkw. Salon HalfPrice wynajmuje ponad 2,2 tys. mkw., a CCC - 642 mkw. Trzy sklepy w galerii przy Połczyńskiej otworzy Grupa LPP. (Sinsay, House, Cropp). Wprowadzą się tam także m.in. drogeria, biura podróży, kwiaciarnia, piekarnia i cukiernia. Otworzy się także klub fitess.

Mayland jest deweloperem i zarządcą dużych obiektów handlowych w Polsce. Firma działa na naszym rynku od 1995 r. jako spółka Grupy Casino. Mayland oddał do użytku Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie Górniczej, Jantar w Słupsku oraz Rivierę w Gdyni i Serenadę w Krakowie. Spółka zarządza obiektami handlowymi. W portfelu ma także inwestycje mieszkaniowe.