Stołeczna wieża, zaprojektowana przez polsko-belgijską pracownię architektury Projekt, zwyciężyła w kategoriach: Office Development i Commercial High Rise Architecture ( najlepszy biurowiec w Polsce i najlepsza architektura wśród budynków wysokościowych).

202-metrowy Warsaw Unit z tzw. smoczą łuską, czyli falującą na wietrze instalacją, jest zaawansowanym technologicznie budynkiem. Atrakcją biurowca jest Skyfall Warsaw – podniebny, w pełni przeszklony taras widokowy z opadającą podłogą.

Deweloper zastosował m.in. rozwiązania antypandemiczne, systemy oszczędzania energii i jej odzyskiwania. Są też stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Budynek będzie też pierwszym wieżowcem zasilanym w 100 proc. czystą energią. W maju tego roku deweloper ogłosił program budowy farm fotowoltaicznych.

– Wszystko to wpisuje się w naszą strategię ESG – mówią przedstawiciele Ghelamco. Warszawska wieża ma wiele certyfikatów – m.in. BREEAM z najwyższą ocenę Outstanding, a także WELL Health-Safety Rating, WELL v2 (precertyfikacja), Green Standard Building oraz „Obiekt bez barier", co oznacza pełne przystosowanie budynku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.