Osiedle powstanie na działce położonej na lewym brzegu Odry. Zaplanowano ok. 450  mieszkań i lokale usługowe. Za projekt inwestycji odpowiada wrocławska pracownia architektoniczna Group – Arch.

- To niewątpliwie bardzo ciekawa lokalizacja, zarówno dla nas architektów, jak i dla przyszłych mieszkańców osiedla. Tereny Popowic bardzo dynamicznie się rozwijają, zapewniając ciekawą i kompletną ofertę, są także doskonale skomunikowane – mówi cytowana w komunikacie Agnieszka Staszczyszyn z pracowni Group – Arch. - Największą zaletą tej lokalizacji są według nas liczne tereny zielone i bliskość Odry. Wrocław powoli na nowo odkrywa rzekę, powstaje coraz więcej nowych inwestycji w pobliżu Odry, powstają również mariny, promenady oraz inne ciekawe przestrzenie wspólne. Dla nas woda oznacza przestrzeń i oddech, których tak brakuje we współczesnych projektach.

Osiedle będzie projektowane w technologii BIM, która opiera się na elektronicznym zapisie danych o obiekcie budowlanym w trójwymiarowym wirtualnym modelu. Dane tworzone na etapie projektowania wykorzystuje się w trakcie budowy i użytkowania budynku.

Za realizację inwestycji będzie odpowiedzialna spółka celowa, do której PKP przekazało grunt. Finansowanie zapewni Fundusz Mieszkań dla Rozwoju, którego aktywami zarządza spółka PFR Nieruchomości.

- We Wrocławiu mamy ponad 1,5 tys. mieszkań na różnych etapach realizacji. Są to zarówno już zasiedlone budynki przy ul. Dąbrowskiego i ul. Zakładowej, ale także niemal 500 mieszkań przy ul. Kolejowej w centrum miasta, które są w budowie od niemal roku – mówi Wojciech Caruk, prezes zarządu PFR Nieruchomości. -  Trwają prace projektowe pierwszego etapu osiedla na wrocławskim Zakrzowie i nowego osiedla w Popowicach. Nasza wrocławska oferta mieszkań na wynajem stale się powiększa.