Teren znajduje się w Sierakowie w gminie Rawicz, w utworzonej w ostatnich latach strefie przemysłowej o powierzchni ponad 200 ha. - Holenderski holding jest pierwszą firmą, która kupiła grunty na tym obszarze. Na decyzję o wyborze Rawicza miało wpływ m.in. dobre skomunikowanie z drogami szybkiego ruchu – wskazują przedstawiciele urzędu w Rawiczu. Inwestor zapowiada budowę fabryki produkującej specjalistyczne systemy kablowe dla przemysłu medycznego, automatyki przemysłowej i światłowody. Obiekt ma powstać na przełomie 2022 i 2023 roku. Początkowo ma zatrudniać ok. 100 osób.

Jednym z przedstawicieli TKH Group w Polsce jest spółka C&C Partners z siedzibą w Lesznie. Firma wspomagała proces nabycia nieruchomości w Rawiczu. - Planowana inwestycja to nie tylko kolejny krok w rozwoju naszej marki, ale też profit dla Rawicza, który zyska miano ważnego miejsca na technologicznej mapie świata – komentuje cytowany w komunikacie Artur Hejdysz, prezes spółki C&C Partners.

Grzegorz Kubik, burmistrz Rawicza, zauważa, że branża technologiczna jest tym, co otwiera przed miastem nowe możliwości. – TKH Group będzie pierwszą międzynarodową marką, która ulokuje się w nowej strefie przemysłowej. Zależało nam na tym, by ta strefa była otwarta przede wszystkim na branże o dużym potencjale rozwoju – podkreśla burmistrz. – Branża technologiczna bez wątpienia zalicza się do tego grona. To jest także szansa dla gminy, abyśmy się rozwijali się w kierunku nowych technologii – dodaje.

W przygotowaniu terenu do sprzedaży, negocjacjach i w procesie zakupu gruntu doradzała międzynarodowa firma doradcza JLL we współpracy z Biurem Obsługi Inwestora i Przedsiębiorcy rawickiego urzędu.

TKH Group to holenderski holding oferujący zaawansowane systemy technologiczne dla branży telekomunikacyjnej, które są wykorzystywane zarówno w budynkach, jak i w obiektach przemysłowych. Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 6 tys. osób. Działa na całym świecie.