- To najwyższa ocena w wersji BREEAM New Construction 2016 w Polsce. Tym samym wynik z etapu ,,interim" został podwyższony o ponad 3 proc. – wskazują przedstawiciele Polskiego Holdingu Nieruchomości (PHN) w komunikacie. Starając się o ten certyfikat, budynek w kompleksie Skysawa był poddawany ocenie w dziesięciu kategoriach. To m.in. zarządzanie, energia, transport, woda, materiały.

- W trzech z dziesięciu kategorii - za transport, oszczędność wody i zarządzanie procesem realizacji – budynek Sawa dostał maksymalną liczbę punktów – czytamy w komunikacie. - Na końcowym etapie certyfikacji udało się nam podwyższyć bardzo wysoką ocenę, którą otrzymaliśmy na etapie ,,interim". Od początku nasza inwestycja była prowadzona zgodnie z najwyższymi standardami ekologicznymi i tę zasadę udało nam się utrzymać do momentu uzyskania pozwolenia na użytkowanie – mówi cytowany w komunikacie Marcin Mazurek, prezes PHN. - Podczas budowy używaliśmy certyfikowanych materiałów. W celu ograniczenia śladu węglowego staraliśmy się możliwie jak najczęściej korzystać z produktów lokalnych. Certyfikat jest gwarancją, że nasz najemca będzie korzystał z budynku przyjaznego ludziom, a także środowisku – podkreśla.

Skysawa to flagowa inwestycja Polskiego Holdingu Nieruchomości. Położony w sercu miasta kompleks jest połączony ze stacja metra Rondo ONZ. Pod koniec stycznia cały kompleks został wynajęty przez PKO Bank Polski.