Trei Real Estate Poland, międzynarodowy deweloper nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, kupił w Ciechanowie grunty o powierzchni 2,4 ha. Na tym terenie powstanie obiekt o powierzchni 6 tys. mkw. Będzie to centrum handlowe typu convenience (skupiające się na zaspokojeniu podstawowych potrzeb zakupowych klientów). W ciechanowskim parku inwestor planuje osiem sklepów. Umowami najmu jest już objęta połowa ciechanowskiego parku. Obiekt przyjmie pierwszych klientów w czwartym kwartale tego roku.

- Ciechanów to dziewiąta lokalizacja w województwie mazowieckim, w której będzie obecna marka Vendo Park. Wcześniej wybudowaliśmy parki handlowe m.in. w Mińsku Mazowieckim, Zielonce, Pułtusku, Radzyminie – mówi cytowany w komunikacie Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland. - Podstawą naszych inwestycji jest dobrze dobrany zespół najemców, którzy dostarczają różnorodną ofertę – są to zarówno dyskonty, jak i sklepy z elektroniką, odzieżowe, sportowe, drogerie, apteki, a także operatorzy spożywczy. W Ciechanowie będzie to Lidl.

W 2021 r. firma Trei oddała w Polsce osiem obiektów - w Zielonce, Myśliborzu, Koszalinie, Piekarach Śląskich, Oświęcimiu, Inowrocławiu, Radzyminie i Chorzowie. Inwestor rozbudował również Vendo Park w Pułtusku. - W tym roku deweloper planujemy utrzymać podobne tempo ekspansji – zapowiada Trei. - Budujemy parki w Otwocku i Skarżysku-Kamiennej. Wkrótce rozpoczynamy budowę dwóch kolejnych Vendo Parków – w Mielcu i Szczecinie, gdzie uzyskaliśmy już pozwolenia na budowę. W planach na ten rok mamy jeszcze obiekty handlowe, które zbudujemy w Łapach i Zambrowie oraz Siedlcach i Krakowie – zapowiada Jacek Wesołowski. – W listopadzie pozyskaliśmy kapitał na dalszy rozwój w Polsce – w ramach spółki joint venture z Patron Capital planujemy budowę kolejnych kilkunastu Vendo Parków o wartości 140 mln euro.

Trei Real Estate sieć Vendo Parków w Polsce rozwija od 2013 r. Do tej pory deweloper otworzył 29 parków handlowych.