Na dziesięciu piętrach Varso Tower, w budynku obok Dworca Centralnego w Warszawie, rozlokuje się Box - dostawca usług chmurowych z Doliny Krzemowej. W warszawskim wieżowcu firma otworzy swoje największe centrum rozwojowe poza Stanami Zjednoczonymi. Przeprowadzka firmy jest zaplanowana na marzec 2023 roku.

Varso Tower to flagowy budynek powstający w ramach Varso Place – wielofunkcyjnej inwestycji z biurami, hotelem, centrum innowacji i pasażem handlowo-usługowym. Kompleks ma ekologiczny certyfikat BREEAM na najwyższym poziomie „Outstanding” oraz precertyfikat WELL na poziomie „Gold”.

Budowa Varso Tower zakończy się w połowie 2022 roku. W wieżowcu zaprojektowanym przez Foster + Partners trwają prace wykończeniowe, w tym montaż kolorowej mozaiki, która ozdobi lobby budynku. We wnętrzach są też sadzone drzewa.

- Z usług Box korzysta ponad 100 tys. klientów, m.in. AstraZeneca, Morgan Stanley, londyńska policja, Eurostar i wiele innych – podaje HB Reavis w komunikacie.  - Od europejskiego debiutu w 2012 roku, Box otworzył biura w Londynie, Paryżu, Amsterdamie i Monachium. Pod koniec 2020 roku firma zapowiedziała ekspansję w Polsce, a na początku 2021 uruchomiła placówkę R&D w Warszawie, która do tej pory zatrudniła ok. 150 specjalistów. W najbliższych latach planuje dalszy rozwój i rekrutacje.

- Warszawa to idealna lokalizacja, aby pozyskiwać najlepszych w Europie inżynierów i innych profesjonalistów. Przeprowadzka do Varso Tower to  kamień milowy – mówi Rafał Szczepański z Box w Polsce.