Docelowo przy ul. Sielawy powstanie ponad 550 mieszkań. W pierwszym etapie deweloper zaplanował trzy budynki. W pierwszym z nich będzie niemal 100 mieszkań, dwa pozostałe to budynki 5-kondygnacyjne - po 70 lokali w każdym. W ofercie są mieszkania od 27 do 88 mkw. – od kawalerek po lokale z czterema pokojami.

- Każdy lokal zostanie wyposażony w pakiet antysmogowy chroniący wnętrza przed szkodliwym wpływem zanieczyszczeń powietrza, a także technologię Home Management System (HMS), umożliwiającą instalację nowoczesnych rozwiązań smart home – mówi deweloper. - Zapewnią one przyszłym lokatorom komfort i bezpieczeństwo, a także oszczędności w zużyciu energii sięgające nawet 28 proc. w skali roku.

Murapol Zielony Żurawiniec powstanie na poznańskich Naramowicach, nieopodal Rezerwatu przyrody Żurawiniec i łąk nad Wartą. - W bezpośrednim sąsiedztwie są sklepy, restauracje, przedszkole, a w promieniu kilkuset metrów – szkoła i dyskont – mówią przedstawiciele firmy. - Dojazd do centrum Poznania samochodem zabierze mieszkańcom kwadrans. Przy osiedlu znajduje się przystanek autobusowy, stacja rowerów miejskich, a w przyszłości pobiegnie tędy nowa linia tramwajowa. Dostęp do kolei zapewnia usytuowana 2 km od inwestycji stacja PKP Poznań - Karolin.

Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive, pracownia projektowo-architektoniczna należąca do Grupy Murapol.

Rozpoczęcie prac budowlanych deweloper planuje na II kw. 2020 r. Mieszkania mają być gotowe w IV kw. 2022 roku.

- Poznań to bardzo ważny punkt na naszej mapie inwestycji, z dużym potencjałem do prowadzenia działalności deweloperskiej, który staramy się wykorzystywać już od 10 lat. Według ostatnich analiz PwC to najszybciej rozwijająca się polska metropolia zaraz po Warszawie. Jestem przekonany, że atuty miasta w połączeniu z dogodną lokalizacją i obecność nowoczesnych technologii w standardzie inwestycji, sprawią, że Murapol Zielony Żurawiniec będzie się cieszył wśród kupujących nie mniejszą popularnością niż nasze poprzednie inwestycje w tym mieście – mówi Nikodem Iskra, prezes Murapolu. – Na naszych osiedlach wybudowanych w stolicy Wielkopolski zamieszkało ponad 3,5 tys. lokatorów. Murapol Zielony Żurawiniec to nasza trzecia propozycja w aktualnej ofercie w tym mieście – obok inwestycji Murapol Malta przy ul. Dymka i Murapol Nowe Miasto powstającej przy ul. Wagrowskiej .

W ciągu dziesięciu lat Grupa Murapol zrealizowała w Poznaniu trzy inwestycje, w tym wieloetapowe Nowe Winogrady przy ul. Hawelańskiej, Murapol Poznańskie Ogrody przy ul. Kajki i Murapol Nowy Poznań przy ul. Karpiej, w których powstało łącznie 1,2 tys. mieszkań. Na koniec grudnia 2020 r. w budowie było 600 lokali.