Na przełomie marca i kwietnia zakładany jest start budowy I fazy kompleksu wypoczynkowego w Baia Formosa (Piękna Zatoka). Na gruntach spółki kontrolowanej przez Grzegorza Hajdarowicza, Gremi International, z 6,5-km linią brzegową, powstaną obiekty zarządzane przez Six Senses, jedną z czołowych globalnych sieci luksusowych resortów turystycznych.

Otwarcie przewidywane jest na 2023 r. Jak mówi Piotr Maj, szef projektu brazylijskiego w Gremi International, pandemia wpłynęła na modyfikację założeń przedsięwzięcia z Six Senses. Willi „resortowych" (dla miłośników sportów wodnych i rodzin) będzie 66 zamiast 127, a willi na sprzedaż (ale zarządzanych przez Six Senses) 119 zamiast 58.

Gremi International chce też przyspieszyć kolejne fazy zagospodarowania działki, czyli budowę osiedla 500 domów z wyższej półki.

– Pandemia bardzo dotkliwie poturbowała społeczności na całym świecie, a ciągłe lockdowny spowodowały refleksje związane z jakością życia wobec stałych ograniczeń. Generalnym trendem stała się wymiana mieszkań na domy w pobliżu dużych aglomeracji, co daje możliwość obcowania z przyrodą i odstresowania się po przymusowej izolacji w czterech ścianach. Wobec głębokich zmian w tendencjach na rynku pracy, a także przyspieszenia rozwoju home office, wirtualnych spotkań, konferencji i generalnie zarządzania online, projekty takie jak nasz będą stwarzały bardzo atrakcyjne okazje do życia według hasła „work & live in paradise" – mówi Maj. – Brazylia to kraj o unikatowym klimacie, zwłaszcza w jego północno-wschodniej części, gdzie słońce świeci przez trzy czwarte roku. To niewątpliwie zachęca do ulokowania tu swojej drugiej rezydencji – podkreśla.

Menedżer zaznacza, że pandemia z jednej strony przejściowo ograniczyła możliwość korzystania z ośrodków wypoczynkowych, ale z drugiej przyciąga na rynek nieruchomości ogromny kapitał poszukujący bezpiecznej przystani.

– Modyfikując projekt, dajemy możliwość ulokowania pieniędzy w jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na Ziemi, naturalnie odizolowane, ale z łatwym dostępem: godzinę drogi od dwóch międzynarodowych lotnisk (Natal i Joao Pessoa) – mówi Maj.

Gromadzeniem kapitału na inwestycję w Brazylii zajmuje się zarejestrowany w Luksemburgu Eco Estrela Bay Fund, a wsparciem przy komercjalizacji zajmują się firmy finansowe z Sao Paulo.