Na sprzedaż wystawiono apartament "the Pinnacle" w budynku Woolwortha. Cena to 110 mln dolarów.

Penthouse - o powierzchni ponad 900 metrów kwadratowych - znajduje się na wysokości ponad 213 metrów i widać z niego sporą część Manhattanu a nawet New Jersey.

Apartament jest niewykończony, więc ilość pokoi i łazienek jest kwestią wyboru nowego właściciela. Na ostatnim poziomie jest obserwatorium o powierzchni niemal 40 metrów kwadratowych, z którego rozciąga się widok na całe miasto. Na niższym poziomie jest duża sala balowa. Do dyspozycji mieszkańców jest też szybka, prywatna winda.

W sumie w wieżowcu jest 33 nowych, niewykończonych apartamentów, ale penthouse jest najdroższym z nich.

Do wyłącznej dyspozycji mieszkańców budynku jest też prywatny basen, spa z sauną i jacuzzi, siłownia, piwnica win oraz sala recepcyjna.

Woolworth Building to jeden z najstarszych i najsłynniejszych drapaczy chmur w Nowym Jorku. Po 101 latach od wzniesienia wciąż jest jednym z 50 najwyższych budynków w USA oraz w pierwszej dwudziestce najwyższych nowojorskich wieżowców.

Budynek został wzniesiony w stylu neogotyckim. Zaprojektował go znany architekt Cass Gilbert zatrudniony przez Franka Woolwortha, który chciał stworzyć nową siedzibę firmy na Broadwayu, pomiędzy Park Place i Barclay Street na Dolnym Manhattanie, naprzeciw nowojorskiego Ratusza.

Wieżowiec oddano do użytku 24 kwietnia 1913. Budynek ma 241 m wysokości i 60 pięter. Koszt budowy wyniósł 13,5 miliona dolarów, które Woolworth zapłacił gotówką.

Wśród pierwszych najemców znalazły się takie instytucje, jak bank Irving Trust czy Columbia Records, która miała w Woolworth Building swoje główne studio nagraniowe. Teraz znajduje się tam m.in. jeden z wydziałów Uniwersytetu Nowojorskiego.