Urbi Ferro to projekt Programu Fabryka. Partnerami inwestycji są spółka Operator ARP z grupy Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) i miasto Stalowa Wola, które wskazało teren pod budowę. Zgodnie z harmonogramem prace potrwają 17 miesięcy.

Wczoraj wmurowano akt erekcyjny pod biurowiec. Trzykondygnacyjny budynek zaoferuje nie tylko powierzchnie biurowe na piętrach, ale także lokale handlowo -usługowe na parterze. - Elementem wyróżniającym budynek będzie centralnie położone patio obsadzone drzewami – opisują przedstawiciele inwestora. – To zielona strefa wypoczynku. W garażu podziemnym i na zewnątrz powstaną 133 miejsca parkingowe wraz ze stanowiskami do ładowania samochodów elektrycznych.

- Debiutujemy w Stalowej Woli. Pierwsza budowa w ramach Programu Fabryka rusza właśnie tu, w mieście o silnych tradycjach przemysłowych sięgających początków Centralnego Okręgu Przemysłowego – komentuje Mariusz Domeradzki, prezes spółki Operator ARP. - Stalowa Wola jest dziś miastem patrzącym w przyszłość i stawiającym na rozwój. Urbi Ferro ma wesprzeć potencjał gospodarczy miasta. Jestem przekonany, że za ok. półtora roku oddamy najemcom obiekt spełniający najwyższe standardy, który stanie się biznesową wizytówką miasta – podkreśla.

Projekt biurowca opracowała krakowska pracownia URBA Architects. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Adamietz. Budowa ma się zakończyć w drugim kwartale 2023 roku. Inwestorów w pozyskaniu najemców budynku wspiera agencja doradcza CBRE.