Marel, islandzka firma obecna w ponad 30 krajach, wprowadza się do łódzkiej Bramy Miasta. Firma, która dostarcza rozwiązania dla przemysłu przetwórstwa spożywczego, zajmie w łódzkim biurowcu ok. 1 tys. mkw. powierzchni. W Łodzi pracę znajdzie 60 osób. Zespół ma być systematycznie powiększany.

Brama Miasta spółki biurowej Skanska oferuje w sumie 40,8 tys. mkw. powierzchni. Nieruchomość ma certyfikat WELL Health-Safety Rating. W biurowca działa innowacyjna platforma, która integruje zarządzanie różnymi funkcjami budynku i umożliwia m.in. wejście do środka za pomocą telefonu.

Kompleks biurowy powstał na terenie, na którym są planowane miastotwórcze inwestycje. Niedaleko biurowców zaplanowano miejski woonerf z zielenią i małą architekturą oraz Rynek Kobro z nowym ratuszem.

– Zależy nam na biurze, które spełni wysokie oczekiwania naszych pracowników. Dogodny dojazd z różnych stron miasta oraz sąsiedztwo ulicy Piotrkowskiej oferującej dostęp do kafejek i restauracji, odpowiada naszym wymaganiom. Jestem przekonana, że nasi pracownicy docenią nasz wybór – mówi cytowana w komunikacie Monika Ciupinska z centrum usług wspólnych w firmie Marel.