CBRE Investment Management, działając w imieniu klienta, kupiło portfolio Nexus od European Logistics Investment – platformy zarządzanej przez firmy Griffin Real Estate, Redefine i Madison International Realty.

Portfolio obejmuje osiem budynków w sześciu kompleksach magazynowych klasy A: Panattoni Park Warsaw Airport I, Panattoni Park Sosnowiec II, Panattoni Park Bydgoszcz II, Łódź Business Centre II, Panattoni Park Poznań V i Panattoni Park Kraków II.

Nieruchomości w latach 2015-2017 wybudowała firma Panattoni w join venture z Och-Ziff. Obiekty są wynajęte w ponad 90 proc.

- Transakcja jest przykładem wyjątkowej okazji, bo tak należy określić nabycie dobrze zlokalizowanego portfela nieruchomości o tej skali w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, w wysoce stabilnym sektorze logistycznym – mówi cytowany w komunikacie Harald Flöer, dyrektor zarządzający CBRE Investment Management. - Portfolio obejmuje obiekty w doskonałej lokalizacji i posiada dobrą historię najmu, a wszystko to wspierane jest silną dynamiką wynajmu w Polsce. Rynki lokalne, na których zlokalizowane są obiekty, mają również mocną pozycję – wszystkie nieruchomości mają strategiczną lokalizację w uznanych i rozwijających się centrach logistycznych w kraju.

Wojciech Szymaniuk, menedżer ds. transakcji w CBRE Investment Management, podkreśla, że Polska gospodarka zyskuje dzięki sile popytu konsumenckiego i inwestycjom w infrastrukturę transportową, co z kolei sprzyja przekształcaniu się łańcucha dostaw w Europie i przyspiesza rozwój e-handlu.

- Polski rynek logistyczny w czasie pandemii okazał się niezwykle stabilny. Z rynkiem o tak solidnych podstawach do wzrostu sektor ten nadal jest najlepiej prosperującą kategorią nieruchomości w Europie. Mocne podstawy rynkowe czynią portfolio Nexus bardzo atrakcyjnym zakupem dla naszego klienta   komentuje Wojciech Szymaniuk.

- Sektor logistyczny jest oceniany jako jeden z najbardziej atrakcyjnych rynków inwestycyjnych. Coraz więcej zagranicznych inwestorów jest zainteresowanych lokowaniem kapitału w Polsce, która jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków w Europie – zaznacza Nebil Senman, partner zarządzający w Griffin Real Estate. - Podaż jest jednak wciąż niewystarczająca, aby zaspokoić stale rosnący popyt, dlatego inwestorzy przyglądają się również nieruchomościom o ugruntowanej pozycji. Rozwój platformy ELI przyciąga uwagę rynku – w ciągu zaledwie trzech lat trzykrotnie powiększyliśmy nasze portfolio.

CBRE Investment Management jest inwestorem i operatorem logistycznym zarządzającym w Europie z aktywami o wartości 14,8 mld euro i powierzchni najmu 7 mln mkw.

Kupującemu doradzały firmy Linklaters, CBRE, Deloitte, Arcadis i Riskonet. Sprzedającemu doradzały firmy Rymarz Zdort (doradztwo prawne), Cushman & Wakefield i JLL (doradztwo komercyjne) oraz MDDP (doradztwo podatkowe).

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ