Najemcy będą się mogli wprowadzać do budynku w pierwszym kwartale przyszłego roku. Umowy najmu są zawierane na co najmniej rok. Potem można je przedłużyć. @Home jest realizowany i zarządzany przez zespół związany z gdańskim kompleksem biurowym Olivia Business Centre.

- Ofertę kierujemy i do klientów indywidualnych, i do firm szukających mieszkań dla pracowników. Lokale są przeznaczone głównie dla młodych profesjonalistów i pracowników biurowców zlokalizowanych w biznesowym centrum Trójmiasta – mówią przedstawiciele inwestora.

Obiekt @Home powstał z prefabrykatów, co znacznie skróciło czas budowy. Budownictwo modułowe to też ograniczenie wpływu na środowisko.  – Nowoczesne technologie pozwalają znacznie zredukować zużycie energii elektrycznej i surowców naturalnych, a ilość odpadów budowlanych i tzw. ślad węglowy są niższe nawet o 90 proc. – wskazują przedstawiciele inwestora.

Elewację budynku oraz powierzchnie wspólne zdobią grafiki Seikona  - wywodzącego się z Gdańska artysty (muralisty, malarza, rzeźbiarza, twórcy instalacji artystycznych).

Za wystrój wnętrz i części wspólnych odpowiada pracownia Design Anatomy. Mieszkania w @Home będą w pełni umeblowane i wyposażone.  - Chcemy, żeby każdy poczuł się tu wyjątkowo. Całość utrzymujemy w skandynawskiej stylistyce, opartej na nowoczesnych rozwiązaniach łączących się z naturalnymi i ekologicznymi materiałami – mówi cytowana w komunikacie Anna Branicka, architekt wnętrz z Design Anatomy. 

Mieszkańcy lokali na parterze będą mieli do dyspozycji ogródki. Część lokali na wyższych piętrach będzie mieć balkony. – Dopełnieniem jest taras na dachu i tarasy na pośrednich kondygnacjach przeznaczone do użytku wszystkich najemców – mówią przedstawiciele inwestora. - Będą to ciekawie zaaranżowane przestrzenie z meblami ogrodowymi i grafikami Seikona. Zapewnią warunki do pracy lub wypoczynku w ciągu dnia, a wieczorem do organizacji letnich spotkań.

Przed budynkiem znajdą się miejsca na hulajnogi elektryczne i miejsce parkingowe. W zamykanej i monitorowanej hali garażowej znajdują się m.in. rowerownia i pomieszczenia na dodatkowe rzeczy.

- Lokale będą w pełni serwisowane, co dla najemców oznacza przede wszystkim jednolity standard, stabilność umowy najmu, obsługę techniczną – mówi inwestor.