Ronson buduje w Ursusie osiedle na 1,5 tys. mieszkań. – Sprzedaż w błyskawicznym tempie wcześniejszych etapów inwestycji skłoniła nas do wyznaczenia śmiałego planu na najbliższe miesiące – mówi cytowany w komunikacie Andrzej Gutowski, wiceprezes spółki Ronson Development. - W kwietniu, czerwcu, wrześniu i w listopadzie podaż zasiliło prawie 400 mieszkań.

Deweloper wprowadza teraz czwarty etap projektu, z pulą 123 lokali o powierzchni od 39 do 85 mkw.

Firma podkreśla, że popularność Ursusa widać w statystykach. Z raportu firmy doradczej JLL wynika, że Ursus znalazł się w czołówce dzielnic z największą liczbą mieszkań wprowadzonych do sprzedaży w IV kwartale 2020 roku (410 lokali). W tym czasie sprzedano 429 mieszkań.

Jak podaje deweloper, ceny nowych mieszkań w Ursusie od grudnia 2017 do grudnia 2020 roku wzrosły o 28 proc. – Dane JLL pokazują potencjał inwestycyjny dzielnicy, gdzie kwartalnie zaspokojony popyt przewyższa kwartalnie wprowadzoną podaż. Ten pomyślny trend utrzyma się ze względu na świetną komunikację, bliskość terenów zielonych, takich jak Eko Park i nowoczesną tkankę mieszkaniową – zaznacza Andrzej Gutowski.

Ursus Centralny został zaprojektowany jako samowystarczalne osiedle. - Bliskość parku, terenów rekreacyjnych, szkół, przedszkoli i baza usług mają gwarantować komfort życia. Cechą charakterystyczną inwestycji jest bulwar z atrakcjami, przebiegający wzdłuż osiedla – mówią przedstawiciele dewelopera.

– Projekt wpisał się w postcovidowe trendy, zgodnie z którymi mieszkańcy oczekują, że ich nowe mieszkanie nie będzie jedynie sypialnią, ale otworzy możliwości zaspokojenia lokalnie wszystkich potrzeb – mówi Karolina Bronszewska z firmy Ronson Development.

– Widząc rosnącą popularność dzielnicy, zdecydowaliśmy się podpisać umowę przedwstępną na zakup kolejnego dużego terenu, pozwalającego na wybudowanie osiedla na ponad 1 500 mieszkań. Jesteśmy w trakcie opracowywania due diligence dla tego terenu – informuje Andrzej Gutowski.