- Na tym osiedlu w dzielnicy Łagiewniki-Borek Fałęcki stawiamy na proekologiczne rozwiązania. Będą rośliny oczyszczające powietrze, nawiewniki antysmogowe i okna o podwyższonej izolacji akustycznej – zapowiadają przedstawiciele Cordii.

Na osiedle Safrano powstaną dwa sześciopiętrowe budynki z zielonymi dachami. Deweloper zaplanował 99 mieszkań o powierzchni od 29 do 95 mkw. Do parterowych lokali są przypisane ogródki.

– Coraz więcej osób szukających mieszkania zwraca uwagę na bliskość terenów zielonych i zagospodarowanie przestrzeni na osiedlu. To nie tylko efekt pandemii, to globalny trend, którego rozwój obserwujemy już od jakiegoś czasu zwraca uwagę Michał Melaniuk, dyrektor zarządzający inwestycjami mieszkaniowymi w spółce Cordia Polska. - Świadomość ekologiczna i zdrowotna Polaków rośnie, a wraz z nią popyt na takie rozwiązania jak łąki kwietne, zielone dachy, naturalne ogrodzenia, ogrody deszczowe i inne zielone elementy architektury. Staramy się odpowiadać na tę wspólną potrzebę konsumentów i planety.

Oświetlenie na osiedlu reaguje na ruch i ilość światła, oszczędzając energię, a na podziemnym parkingu przewidziano miejsca postojowe z możliwością ładowania samochodów elektrycznych. Powstanie stacja naprawy rowerów, pomieszczenia do przechowywania wózków i rowerów. Teren Safrano będzie otoczony nie murem, a naturalnym żywopłotem.

Generalnym wykonawcą Safrano jest firma Grimbud, a za projekt odpowiada krakowska pracownia 3D Architekci.