Sześciokondygnacyjny budynek kompleksu Quorum, położonego przy ul. Sikorskiego na wrocławskim Szczepinie, zaoferuje najemcom ponad 16 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A. Niedawno deweloper rozpoczął też budowę najwyższego, 35-kondygnacyjnego obiektu w tej inwestycji.

Kompleks Quorum utworzy pięć budynków o zróżnicowanych funkcjach. Cavatina Holding zaoferuje tam powierzchnie usługowe, biurowe, mieszkalne. Powstaną też strefy zieleni i relaksu.

- Standard i rozwiązania wdrażane w budynku Quorum D pozwalają nam ubiegać się o międzynarodowy certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Podobnie jak całe nasze portfolio, biurowiec będzie także poddany certyfikacji WELL Health-Safety Rating – mówią przedstawiciele dewelopera.

Architektura kompleksu zakłada, że ze wspólnej podstawy wyrastać będą wieże. - Na najwyższej, 35. kondygnacji jednej z nich powstanie taras widokowy, z którego odwiedzający będą mogli podziwiać wyjątkową panoramę Wrocławia i okolic. Wieża biurowa, która sięgnie 140 metrów, stanie się drugim najwyższym budynkiem stolicy Dolnego Śląska – mówią przedstawiciele dewelopera. - W parterze obiektów Quorum od strony wschodniej, północnej i zachodniej znajdą się lokale usługowe. Na podium całego kompleksu oraz na poziomie czwartej kondygnacji zaprojektowano dostępne dla wszystkich pracowników i mieszkańców tarasy i zielone przestrzenie.

W całym kompleksie przewidziano ok. 1,5 tys. miejsc postojowych.