Park logistyczny w Poznaniu ma 19,8 tys. mkw., obiekt we Wrocławiu – 23,9 tys. mkw. Obie nieruchomości zostały wybudowane w tym roku.

Hansainvest Real Assets kupił te obiekty dla Hansa Europe Logistic Fund (HELF).

-  Apetyt inwestorów na aktywa logistyczne i przemysłowe znacznie wzrósł w dobie pandemii, gdyż okazały się one odporne na zawirowania gospodarcze i blokady spowodowane przez covid – mówi cytowany w komunikacie Robert Dobrzycki, dyrektor zarządzający Panattoni. - Tym samym stały się ważną częścią rynku inwestycyjnego i coraz ważniejszym składnikiem portfeli inwestorów. Świadomość dobrych perspektyw, jakie oferuje branża i sektor usług logistycznych, w tym dynamicznie rozwijający się e-commerce, przekłada się na oczekiwaną dobrą stopę zwrotu z inwestycji.

Hansainvest Real Assets GmbH działa w sektorze nieruchomości i infrastruktury. Zarządzane przez spółkę aktywa to ok. 6,5 mld euro, obejmują nieruchomości biurowe, handlowe, hotelowe, logistyczne i mieszkaniowe w 19 krajach. Obok zarządzania portfelem nieruchomości, firma zajmuje się również ich zakupem i sprzedażą.

Głównymi najemcami obiektu w Poznaniu są m.in. międzynarodowa firma kurierska DPD, grupa z branży dóbr konsumpcyjnych i hurtownia spożywcza. Na biura przeznaczono 1,6 tys. mkw. powierzchni.

Nieruchomość we Wrocławiu jest wynajęta przez polską firmę produkującą maseczki oraz firmę Selsey specjalizującą się w produkcji mebli. Uzupełnieniem powierzchni logistycznej jest ok. 1,9 tys. mkw. powierzchni biurowej.