- Rozbudowując ofertę o ponad 1 tys. mieszkań, przekroczyliśmy próg 3 tys. lokali wprowadzonych do sprzedaży w tym roku – mówi cytowany w komunikacie Nikodem Iskra, prezes spółki Murapol. – Przed jego końcem chcemy powiększyć tę pulę o kolejne lokale. W czasie dużego popytu uzupełnianie oferty przez deweloperów jest niezwykle istotne, szczególnie w największych miastach, gdzie mała oferta rynku pierwotnego jest szczególnie odczuwalna – podkreśla.

Dodaje, że nowe inwestycje Murapolu projektuje firmowa pracownia Murapol Architects Drive „zgodnie z oczekiwaniami klientów”. - Wykorzystujemy nowe technologie i zielone, przyjazne dla środowiska rozwiązania, odpowiadając na ekotrendy w budownictwie mieszkaniowym – zaznacza Nikodem Iskra.

Nowe mieszkania Murapolu powstaną w Bydgoszczy, Krakowie, Toruniu, w Gdańsku i we Wrocławiu. – W tych dwóch ostatnich miastach wprowadzamy na rynek zupełnie nowe inwestycje. W pozostałych trzech w ofercie znalazły się kolejne etapy prowadzonych inwestycji – informuje deweloper w komunikacie.  - W ramach „oferty 1000” najwięcej nowych mieszkań oferujemy we Wrocławiu.

Na nowym osiedlu Murapol Słoneczne Jagodno, które powstanie przy ul. S. Drabika, powstaną trzy pięciokondygnacyjne budynki z 300 mieszkaniami. Drugą z nowych inwestycji jest Murapol Osiedle Novelo przy ul. W. Jagiełły w Gdańsku. Tu  do sprzedaży trafiło 200 mieszkań i apartamentów inwestycyjnych w czterech budynkach (od trzech do pięciu kondygnacji). - W obu inwestycjach, we wszystkich mieszkaniach, zostanie wdrożony Home Management System (smart home) i pakiet antysmogowy – zapowiada deweloper. - W częściach wspólnych przewidzieliśmy energooszczędne oświetlenie LED. Powstaną też stojaki rowerowe i stacja ładowania samochodów elektrycznych.  

Na gdańskim osiedlu zaprojektowano ogrody deszczowe. - To miejsce rekreacji mieszkańców, ale też rozwiązanie wspierające gospodarkę wodną osiedla – tłumaczy deweloper.  

Murapol wprowadził do oferty także kolejne etapy inwestycji: Murapol Parki Krakowa, Murapol Osiedle Smart na toruńskim Jarze i Murapol Osiedle Akademickie w Bydgoszczy.