Młyńska.6 to kameralny budynek spółki UBM Development. Wyłącznym doradcą odpowiedzialnym za komercjalizację obiektu jest firma Colliers.

- Bezpośrednia bliskość Mercure Katowice City Center wyposażonego w sale konferencyjne czyni kompleks Młyńska.6 idealnym miejscem spotkań biznesowych, a połączenie funkcji hotelowej z biurową to niewątpliwy atut inwestycji – komentuje Anna Wilhelmsson-Polak, ekspert z działu powierzchni biurowej w firmie Colliers. – Funkcjonalna i otwarta przestrzeń z możliwością jej elastycznej aranżacji pozwala stworzyć miejsce pracy dostosowane do potrzeb i wymogów każdej firmy.

Biurowiec został wyposażony w nowoczesne, proekologiczne i energooszczędne rozwiązania, takie jak BMS (system zarządzania budynkiem), kable światłowodowe czy system kontroli dostępu. Ma też udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami.

- Poza centrum konferencyjnym do dyspozycji najemców w budynku hotelowym jest również restauracja i parking podziemny z 74 miejscami dla samochodów i 30 dla rowerów – informują przedstawiciele Colliersa.  - Lokalizacja budynku Młyńska.6 w samym centrum Katowic, kilka minut spacerem od Rynku, pozwala na wygodną komunikację z różnymi częściami miasta i całą aglomeracją śląską, dzięki dostępnym w pobliżu licznym połączeniom autobusowym, tramwajowym i kolejowym. Nieopodal jest też stacja rowerów miejskich.

W sąsiedztwie biurowca są restauracje, kawiarnie, punkty handlowe (m.in. Galeria Katowicka) i usługowe, ośrodki akademickie.

Jak podaje Colliers, po pierwszym półroczu popyt na biura w Katowicach zaczyna ponownie rosnąć. - Pomimo znacznego spowolnienia ekonomicznego wywołanego pandemią, w pierwszej połowie tego roku w Katowicach wynajęto ponad 39 tys. mkw. biur. To o niemal 47 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, kiedy to wynajęto 26,5 tys. mkw. takiej powierzchni – mówi Barbara Pryszcz, dyrektor regionalna firmy Colliers w Katowicach. - Ten wynik pokazuje, że firmy zaczynają powoli wracać do decyzji dotyczących najmu biur. Świadczy o tym również jeden z najniższych wskaźników pustostanów (9,2 proc.) wśród miast regionalnych. To dziś drugi wynik w kraju, zaraz po Szczecinie.