Savills Investment Management centrum logistyczne w miejscowości Adamów w okolicach Grodziska Mazowieckiego kupił w imieniu Savills IM European Logistics Fund 3.  - To największa transakcja w historii funduszu ELF3 w Europie i jedna z największych akwizycji magazynowych Savills IM w Polsce – podkreślają przedstawiciele firmy. - Wartość transakcji wyniosła 112, 5 mln euro. Dzięki nabyciu A2 Warsaw Park wartość aktywów zarządzanych przez Savills Investment Management w Polsce przekroczyła 1,6 mld euro.

Centrum magazynowe A2 Warsaw Park wybudowane przez Invesco w partnerstwie z jednym z deweloperów znajduje się w Adamowie, przy autostradzie A2, 35 km od centrum Warszawy. Obiekt został oddany do użytku w 2020 roku. Oferuje ponad 106 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. Jest przeznaczony zarówno do magazynowania, jak i lekkiej produkcji. Centrum posiada certyfikat BREEAM na poziomie Good. Jest w całości wynajęte.

Podczas transakcji Savills IM doradzały firmy Wolf Theiss, JLL, KPMG i BNP Paribas. Sprzedających reprezentowały Greenberg Traurig, EY, CBRE i AFM.

 - Cieszymy się, że ten wyjątkowy obiekt dołącza do naszego portfela, szczególnie że wzbudził zainteresowanie wielu inwestorów. A2 Warsaw Park dobrze wpisuje się w strategię funduszu, opartą na inwestowaniu w nowoczesne i wielofunkcyjne obiekty logistyczne na kluczowych rynkach europejskich, charakteryzujących się  wysoką płynnością,  ponadprzeciętnym potencjałem wzrostu, długoterminowym przychodem oraz potencjałem w zakresie ESG – komentuje cytowany w komunikacie Piotr Trzciński z Savills Investment Management. - W wyniku tej transakcji, wartość inwestycji funduszu ELF3 w Europie wzrosła do ok. 470 mln euro. Nadal aktywnie lokujemy kapitał w najlepsze w swojej klasie europejskie aktywa logistyczne, które spełniają oczekiwania naszych inwestorów co do zwrotu z inwestycji.