Rok po rozpoczęciu prac ziemnych zakończyła się budowa zasadniczej konstrukcji wieżowca wchodzącego w skład kompleksu Skysawa, najważniejszego projektu kontrolowanego przez Skarb Państwa Polskiego Holdingu Nieruchomości. Licząca 155 , 40 kondygnacji i 24,7 tys. mkw. powierzchni najmu wieża przy Rondzie ONZ zostanie oddana do użytkowania w III kwartale przyszłego roku, a w III kwartale tego roku oddana zostanie niższa, 9-kondygnacyjna część licząca 9,9 tys. mkw.

Skysawa będzie mieć bezpośrednie połączenie ze stacją metra, na parterze znajdą się punkty gastronomiczne i handlowo-usługowe. Budżet inwestycyjny wynosił 644 mln zł.

PHN nie ujawnia jaki jest poziom komercjalizacji kompleksu.

Według szacunków Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych w I półroczu w Warszawie deweloperzy oddali do użytkowania 226 tys. mkw. biur, w budowie na koniec czerwca było 360 tys. mkw., z czego ponad jedna trzecia ma trafić na rynek w tym roku. Jedynym projektem deweloperskim uruchomionym w 2021 r. był The Bridge Ghelamco. W I połowie br. wynajęto 250 tys. mkw., o 26 proc. mniej rok do roku i najmniej od dekady w skali półrocza. Co więcej, gros popytu zgłosiły spółki Skarbu Państwa i jednostki administracji publicznej. Wskaźnik pustostanów wzrósł do 12,5 proc., o 4,6 pkt proc. rok do roku. Dane PINK wskazują, że wraz z powrotem popytu na biura już za dwa lata firmy w stolicy nie będą miały z czego wybierać.