W grudniu 2012 r. w porównaniu do poprzedniego miesiąca wzrosły ceny pokryć i folii dachowych oraz rynien (wzrost o 1,1 proc.) oraz materiałów ściennych ceramicznych (wzrost - 0,8 proc.).

Wzrosły też ceny instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień, wentylacji (wzrost o 1,9 proc.) oraz farb, lakierów, tapet (wzrost o 1,5 proc.).

Spadły ceny w sześciu grupach: gazobetonów (spadek o 3,8 proc.), narzędzi (spadek o 2,9 proc.), suchej zabudowy (spadek 2,2 proc.), silikatów (spadek o 2 proc.), izolacji termicznej (spadek o 1,1 proc.) oraz chemii budowlanej (spadek o 0,8 proc.)

W trzech pozostałych grupach ceny nie zmieniły się. Tyle samo kosztują drewno i materiały drewnopochodne, stolarka otworowa, parapety oraz materiały izolacyjne i termiczne.

O 1 proc. spadły ceny wyrobów stalowych.

Ceny cementu, wapna, płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni, kostki brukowej oraz bram, ogrodzeń nie zmieniły się.

Początek roku to czas wietrzenia magazynów. W sklepach i składach budowlanych to czas wyprzedaży i promocji. Jeśli więc planujemy remont, warto teraz rozważyć zakupy.