Firma współpracuje z 350 deweloperami w 25 miastach w kraju. - Główną korzyścią dla osoby poszukującej mieszkania od dewelopera jest to, że w jednym miejscu może przeglądać oferty lokali wraz z aktualnymi cenami, czego nie jest w stanie sprawdzić w internecie. Nad aktualnością bazy danych i nowościami każdego dnia pracuje kilkadziesiąt osób, aby łatwo można było wybierać mieszkania, sortując je według wskazanych kryteriów, takich jak lokalizacja: miasto, dzielnica, ulica, cena, metraż, liczba pokoi, czy termin zakończenia budowy - mówi Jerzy Węglarz z Home Broker.

Najwięcej lokali w bazie firmy dostępnych jest w miastach: w Warszawie (4595), Krakowie (3171), Wrocławiu (3639), Trójmieście (1124) i Poznaniu (628). Są to przede wszystkim mieszkania 1- i 2-pokojowe, których w całym kraju czeka na nabywców ponad 9 tys. Mieszkań 3-pokojowych jest obecnie niemal 6 tys.

- Do sprzedaży przyjmujemy projekty, które w naszej ocenie będą atrakcyjne dla klienta. Najlepiej sprzedają się tzw. lokale kompaktowe, w dobrze skomunikowanych lokalizacjach oraz te dostępne w programie „Mieszkanie dla młodych" - mówi Bartosz Jankowski, dyrektor rynku pierwotnego w Home Broker.

W największych miastach dużą popularnością cieszy się rządowy program dopłat do kredytów hipotecznych „Mieszkanie dla młodych", który daje młodym ludziom szansę na dopłatę na poziomie kilkudziesięciu tys. zł przy zakupie mieszkania z rynku pierwotnego. - Codziennie do naszych placówek przychodzą osoby zainteresowane dofinansowaniem. W samej Warszawie mamy dla nich ponad 700 mieszkań z dopłatą, którą mogą wykorzystać jako wkład własny do kredytu - mówi Jankowski.

Każdego miesiąca 800 osób kupuje mieszkanie z rynku wtórnego i pierwotnego za pośrednictwem Home Brokera.