Osiedle przy Arkadii na pograniczu Woli, Śródmieścia i Żoliborza buduje spółka Dantex. W czwartej części inwestycji powstaną 284 mieszkania o powierzchni od 25 do 105 mkw. Budowa ma się rozpocząć w trzecim kwartale tego roku. - Architektura budynków z elewacją wykończoną płytką klinkierową nawiązuje do zabudowy słynnej Fabryki Koronek - opowiadają przedstawiciele dewelopera. - W czwartym, wprowadzonym właśnie do sprzedaży etapie, powstanie dwunastokondygnacyjny budynek, którym znajdą się zarówno kawalerki, jak i przestronne pięciopokojowe apartamenty.

Wszystkie lokale wyposażono w drewniane, panoramiczne okna. Na parterach są przydomowe ogródki. W podziemnej kondygnacji Dantex zaplanował parking, komórki lokatorskie i rowerownie. W budynku, który będzie całodobowo chroniony, powstanie też recepcja.

- Wyniki sprzedaży i zainteresowanie trzema poprzednimi etapami tej inwestycji dowodzą, że mieszkania z myślą o wynajmie chętnie kupują inwestorzy - mówi Przemysław Sacha, dyrektor sprzedaży i marketingu spółki Dantex.

Wszystkie mieszkania z pierwszego etapu osiedla zostały sprzedane. W drugiej i trzeciej części nabywców znalazło odpowiednio 95 i 88 proc. lokali. Docelowo, we wszystkich etapach inwestycji powstanie 1 tys. mieszkań.

Zakończenie całej inwestycji deweloper zapowiada na drugi kwartał 2019 r. Za koncepcję architektoniczną osiedla odpowiada firma DAP Projekt, a generalnym wykonawcą jest Dantex.