Inwestycję utworzy siedem dwu- i trzypiętrowych budynków. Znajdą się w nich 102 mieszkania i apartamenty o powierzchni od 47 do 142 mkw. Ceny mkw. lokali wahają się od 12,9 do 18 tys. zł. Budowa potrwa ok. 20 miesięcy. Osiedle powstanie na działce o powierzchni 11,5 tys. mkw. Deweloper zagospodaruje nieużytek przylegający do tzw. Folwarku Saltzmanna.

- To jedyna, ostatnia taka przestrzeń, dająca możliwość zamieszkania w Parku Oliwskim. Sąsiadujący z inwestycją ogród japoński znajdzie swoje przedłużenie na dziedzińcu między budynkami, tworząc miejsce odpoczynku dla mieszkańców - opowiada Adam Małaczek, prezes Moderna Holding. - Z 11,5 tys. mkw. powierzchni działki ponad 8 tys. mkw. zajmie część parkowo-ogrodowa. Inwestycja będzie otwierać się na 11 hektarów Parku Oliwskiego z zabytkami takimi jak Archikatedra Oliwska, Palmiarnia, Pałac Opatów. Odważę się powiedzieć, że to jedyne tak piękne i oryginale miejsce w Polsce, w którym jeszcze można zamieszkać - podkreśla.

Dodaje, że parkowa lokalizacja wymagała konsultacji i uzgodnień z Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. - Wszystkie wymagania konserwatora zostały uwzględnione w projekcie - zapewnia prezes. - To szczególne miejsce wymagało od architektów z pracowni Wolski Architekci dbałości o każdy detal, zarówno jeśli chodzi o kształt i wygląd budynków, jak i o ich otoczenie. Projekt nawiązuje formą do willi miejskich z ich kameralną skalą, przemyślanym układem funkcjonalnym i minimalistycznym stylem, którego elegancję podkreśla zestawienie dwóch materiałów: naturalnego kamienia i wielkoformatowych płyt ceramicznych - opowiada.

Prezes Małaczek podkreśla, że Oliwa jest miejscem niezwykłym nie tylko dla mieszkańców Trójmiasta. - Decyduje o tym nie tylko jej bogata historia, ale również przemiana, która dokonała się tu w ciągu ostatnich kilku lat. W tym czasie powstało w Oliwie ponad 200 tys. mkw. nowej powierzchni biurowej w standardzie premium - wyjaśnia. - Swoje siedziby ulokowały tu międzynarodowe korporacje oraz ważne dla Pomorza firmy i instytucje. Imponująco rozbudował się Uniwersytet Gdański. Dzielnica nie utraciła przy tym walorów miejsca idealnego do mieszkania, świetnie skomunikowanego i z rozległymi terenami rekreacyjnymi.

Oliwski Park

Adres: Gdańsk Oliwa, ul. Opacka 20
Powierzchnia działki: 11 526 mkw.
Powierzchnia zabudowy: 2 800 mkw.
Liczba kondygnacji: 3-4 nadziemne i 1 podziemna (miejsca postojowe i komórki lokatorskie)
Liczba mieszkań: 102
Powierzchnia mieszkań: 47-142 mkw.
Liczba miejsc parkingowych w hali garażowej: 113
Cena mkw. mieszkań: od 12 900 do 18 000 zł

Moderna Holding na rynku nieruchomości oraz rynku inwestycyjnym działa od niemal 15 lat. Firma ma na swoim koncie takie inwestycje jak Kamienica Moderna przy placu Kaszubskim, apartamentowiec Lighthouse przy ul. Norwida i Baltiq Plaza przy ul. Świętojańskiej.

W tym roku Moderna Holding oddała do użytku Victorię Residence wraz z pensjonatem w centrum Sopotu przy ul. Kościuszki i Nautikkę w Gdyni przy ul. Pomorskiej. Wkrótce firma ukończy kompleks usługowy Oliwa 505 składający się z budynku biurowego, sklepu sieci Lidl oraz hotelu sieci Hilton.

Moderna Holding buduje też 8-piętrową kamienicę „Złota-Chmielna" w Warszawie i „Front Park" w śródmieściu Gdańska, gdzie powstanie siedem 3-piętrowych budynków. W planach ma kolejne inwestycje. Jesienią rozpoczną się prace w zakupionym w pod koniec 2016 roku zabytkowym Banku Polskim w Gdyni, gdzie powstanie butikowy hotel.