Stuart Jordan został nominowany na szefa firmy doradczej Savills w Europie Środkowo-Wschodniej – tym samym połączone zostały kluczowe biura polskie i czeskie wraz z siecią placówek stowarzyszonych - w Austrii, Rumunii, Serbii i na Węgrzech. Dotychczasowy szef polskiej części grupy, Tomasz Buras, rozstaje się z Savills. Jordan wcześniej kierował oddziałem w Czechach i odpowiadał za ekspansję na Słowacji.

Zmiany mają na celu zagwarantowanie dalszego stabilnego wzrostu doradczej grupy w naszej części Europy.

– Europa Środkowa w Savills będzie zorganizowana w ramach jednego regionu. Odzwierciedli to sposób, w jaki działają nasi międzynarodowi klienci i umożliwi efektywniejsze świadczenie usług w regionie. W ostatnim czasie wzmocniliśmy nasze działy zarządzania nieruchomościami, wynajmu powierzchni magazynowych i przemysłowych oraz platformę obsługi biur elastycznych Workthere. Wychodząc naprzeciw bieżącym potrzebom i trendom rynkowym, stworzyliśmy działy ESG oraz doradztwa strategicznego. Tym samym posiadamy pełną ofertę produktową zapewniającą kompleksową obsługę naszych klientów – skomentował James Sparrow, szef grupy Savills w Wielkiej Brytanii oraz regionie Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu.

– Mając doświadczenie z bliskiej współpracy z naszymi zespołami w ramach regionu Europy Środkowo-Wschodniej, jestem pewien, że to odpowiedni moment, aby dalej zintegrować nasze struktury w ramach jednej oferty i wykorzystać efekt synergii na tych rynkach, z korzyścią dla naszych klientów – dodał Stuart Jordan.

Jak podaje Savills, region Europy Środkowo-Wschodniej od wielu lat rośnie w tempie powyżej średniej EU28, a rynki nieruchomości są napędzane przez popyt lokalny, stymulowany regularnym dopływem środków z Unii Europejskiej oraz silnym wzrostem wynagrodzeń. Prognozy Komisji Europejskiej na 2024 r. szacują wzrost PKB na poziomie 2,6 proc. w Czechach i 2,7 proc. w Polsce wobec 1,7 proc. dla całej UE.