Notowane na Catalyst Ghelamco sprzedało biurowo-handlową część flagowego kompleksu The Warsaw HUB koncernowi Google. To najbardziej spektakularna transakcja nie tylko w Polsce, ale naszym regionie Europy. Jej wartość oszacowano na 583 mln euro, czyli 2,9 mld zł - plus VAT. Transakcja ma zostać zamknięta w kwietniu. Dla porównania, w całym 2021 r. wartość wszystkich transakcji na polskim rynku biurowym wyniosła 1,7 mld euro.

– Sprzedaż The Warsaw HUB to największa pojedyncza transakcja biurowa w historii rynku polskiego oraz Europy Środkowo-Wschodniej. Pokazuje ona siłę polskiego rynku inwestycyjnego. Zespół CBRE jest niezmiernie dumny, że mógł poprowadzić transakcję pomiędzy swoimi najważniejszymi klientami. Ugruntowała ona pozycję Warszawy wśród najważniejszych rynków inwestycyjnych na świecie – skomentował Sean Doyle, szef działu rynków kapitałowych na Europę Środkowo-Wschodnią w CBRE.

W styczniu br., w niepozornym komunikacie, deweloper przyznał, że list intencyjny z Google Poland został podpisany w sierpniu 2021 r.

Oddany w 2020 r. kompleks The Warsaw HUB to dwa biurowce o powierzchni 75 tys. mkw. z pasażem handlowo-usługowym oraz budynek mieszczący czterogwiazdkowy hotel Crowne Plaza i trzygwiazdkowy Holiday Inn Express. Google jest jednym z kluczowych najemców części biurowej: na czternastu piętrach i 20 tys. mkw. powierzchni mieści się największe w Europie centrum rozwoju technologii chmury.

Czytaj więcej

Google z wielką inwestycją w Polsce. Znów chmura