W tegoroczne hasło przewodnie tej imprezy - "Technologia - Sztuka - Życie" udało się wpisać wyjątkowo dużo imprez, wykładów i praktycznych pokazów dla wszystkich, których zdobycie nowej wiedzy choć trochę interesuje. W 34 namiotach na Rynku Głównym w Krakowie 18 uczelni i instytucji, w tym Konsulaty USA, Niemiec oraz Włoski Instytut Kultury, prezentuje prawdziwe naukowe czary.
Aby przekonać, że zwykły laik nie musi zgubić się w gąszczu definicji i mądrych formułek, studenci i pracownicy naukowi zadbali m.in. o prezentacje mulimedialne i widowiskowe doświadczenia.
Uniwersytet Jagielloński pomaga przewidywać pogodę. Uniwersytet Rolniczy - podaje przepis na piękny trawnik i zdrowy obiad. A specjaliści z Politechniki Krakowskiej pomagają zaprojektować - z robotem do spółki - własną skocznię narciarską. Zaprezentowane zostanie w czasie tej imprezy Laboratorium Inżynierii Wiatrowej Politechniki z unikatowym tunelem aerodynamicznym, w którym testowano model stadionu na Euro 2012 w Poznaniu. Zakład Genetyki Collegium UJ z kolei zachęca do samodzielnego izolowania DNA myszy.
Do debaty "Armagedon, Antychryst, Apokalipsa - czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o końcu świata, ale baliście się zapytać" zaprasza z kolei Uniwersytet Papieski Jana Pawła II
Pokazy na Rynku i występy studenckich chórów i kabaretów oraz teatrów ulicznych to nie wszystko. Festynu Nauki to także koncerty, wystawy plastyczne, wreszcie - wycieczki, m.in. do niedostępnych jeszcze podziemi Rynku Głównego. Łącznie ponad 600 imprez!