Ponieważ grupa kontrolowana przez Zygmunta Solorza odkupiła w tym roku od niemieckiego koncernu Bauer internetową Grupę Interia, zdaniem niektórych kolejnym nabytkiem Polsatu może być radio RMF FM, którego właścicielami także są Niemcy. Kazimierz Gródek, prezes RMF FM, nie dzieli się wiedzą na ten temat. Jak nam odpisał, z zasady nie wypowiada się w imieniu właściciela.

Wcześniej – według nieoficjalnych informacji – Polsat był zainteresowany zakupem Eurozetu, nadawcy Radia Zet. Mniejszościowy pakiet udziałów w tej stacji z opcją przejęcia kontroli kupiła jednak Agora i teraz (od października ub.r.) czeka na decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w tej sprawie. Spytaliśmy spółkę kierowaną przez Bartosza Hojkę, czy w obliczu epidemii i jej skutków holding poradzi sobie finansowo z finalizacją tej transakcji, może przygotowuje plan B i czy przypadkiem nie rozważa odsprzedaży stacji innemu inwestorowi. – Inwestycja w Eurozet pozostaje priorytetową dla Agory. Z niecierpliwością czekamy na decyzję UOKiK, która jest niezbędna do podjęcia dalszych kroków w tej sprawie. Postępowanie toczy się już prawie rok, mamy więc nadzieję otrzymać informacje na ten temat w najbliższych tygodniach – mówi Agata Staniszewska z biura prasowego Agory.

Tymczasem inwestycje na rynku koncesjonowanych mediów, a do takich należy radio, są wystawiane na próbę. Właśnie skończył się czas na prezentację stanowisk w konsultacjach projektu ustawy – Prawo komunikacji elektronicznej (PKE), mającym implementować do przepisów krajowych Europejski Kodeks Łączności Elektronicznej (EKŁE). Organizacje zrzeszające przedsiębiorców zaczęły bić na alarm, bo w PKE znalazł się zapis, że koncesja na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych ma być udzielana nie na dziesięć lat, tak jak jest obecnie, tylko na nie dłużej niż dziesięć lat.